To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jelonka ma zapłacić za nieprawdę

Jelonka ma zapłacić za nieprawdę

"Jelonka.com" musi przeprosić Jerzego Łużniaka i Jerzego Pokoja. Na swoim portalu, w tekście sponsorowanym zasugerowała, iż ten pierwszy załatwił temu drugiemu niecałe 1,5 mln zł. Pieniądze miały pochodzić ze środków publicznych. Wyrok zapadł w trybie wyborczym.

Sąd Okręgowy Wydział I Cywilny w Jeleniej Górze postanowił:" Zakazać uczestnikom postępowania Konradowi Przeździęk i Highlanders Group Marek Tkacz rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób nieprawdziwych informacji, że wnioskodawca Jerzy Łużniak udzielił przysługi i załatwił kasę wnioskodawcy Jerzemu Pokojowi przy uzyskiwaniu dofinansowania z funduszy unijnych w kwocie 1495431,88 zł w ten sposób, że jako wiceprzewodniczący sejmiku mianował ekspertów do niezależnej sejmowej komisji przyznającej dofinansowanie. Nakazać uczestnikom postępowania Konradowi Przeździęk i Highlanders Group Marek Tkacz usunięcie z portalu internetowego Jelonka.com wiadomości Region Informacji pt. "Jak dostać 1495431,88 zł od przyjaciela?" zamieszczonej w dniu 14 listopada 2010r".

Uczestnicy postępowania muszą też przeprosić na swoim portalu pokrzywdzonych oraz wpłacić 10 tys zł na rzecz dolnośląskiego Caritasu. Wyrok nie jest prawomocny. Marek Tkacz zapowiedział odwołanie się od wyroku. Powiedział nam, że jeśli sąd zażąda ujawnienia zleceniodawcy tekstu, zostanie on ujawniony.

Komentarze (25)

haha ale o tym to jelonka już nie napisała na swojej stronie...a na dodatek nadal ma :zakazany: tekst

czy niedostał?

KODEKS ETYKI DZIENNIKARSKIEJ:
Dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć
pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy.
Informacje powinny być zrównoważone i dokładne, tak by odbiorca mógł odróżnić fakty od
przypuszczeń i plotek, oraz powinny być przedstawiane we właściwym kontekście i opierać się na
wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach.

To tylko nie które zasady międzynarodowe przyjęte też w Polsce
Ale widać że nie których na internecie i w gazecie to nie obowiązuje

Dobry filmik kolego! Pan Obrębaslki rzeczywiście wygląda na 'lekko zawianago'. Chętnie zobaczę kolejne odcinki!!!

Jelonka to taki "obiektywny" portalik z Obrębalskim i Markonim w tle. He he he

"Jelonka" chciałaby uchodzić za ideologicznie neutralną. Dla politycznie niewyrobionych sprawia wrażenie takiego tygodnika. Dopóki nie ma ostatecznego sądowego werdyktu - nie wyrokowałbym, czy publikacja zawiera pomówienie-kłamstwo. Sprawa jest ciekawa i rozwojowa.

:woohoo: Ot ,kolesie i o czym tu mówić!!!!!!!! Tu poparcie -Kowary!!!!!!!
Tam goróweczka i tak koło fortuny się obraca!!!!!!
A my głosujemy!!!!!!!!

już dzisiaj widać, nie czekając na werdykt wyborców, że osobiste antypatie kilku panów, które doprowadziły do podziału PO w Jeleniej Górze mogą skończyć się źle. Mogła być wojna, a potem pokój,a mamy tylko wojnę i popiół... szkoda. Miałeś ****ie złoty róg...Sondaże nic już nie zmienią.

I tak Sąd był za łagodny ! I dla czego nie nałożył kary za kiepskie i obraźliwe komentarze które były na Panią :Marie Anne Ragiel :pinch: No Cóż Sprawiedliwość nie = sprawiedliwości :P

1. Tak to jest, jak ludzie mediow pchają się do polityki. Jeszcze nigdy nic dobrego z tego nie wyszło. To kolejny dowód. Rywalem w wyborach do sejmiku panów Pokoja i Łużniaka jest przecież pan Marconi - współwłaściciel Jelonki.

2. Co do podziału w PO - gdyby się nie podzieliła, rządziła by w JG sama. A tak pewnie wygra, Zawiła też wygra, ale w radzie będą musieli znaleźć koalicjanta. Pewnie będzie to SLD. I tak oto lewica, pomimo fatalnego wyniku, wróci częściowo do władzy.

3. Chyba, że redaktor Sajnog znowu wywinie jakiś numer :-) Dogada się z M. Zawiłą za plecami Obrębalskiego. Swoją drogą, pan Sajnog to kolejny dziennikarz, który zajął się polityką, ale przynajmniej nie łączy obu zajęć, nie licząc dziennikarstwa rowerowego, które nie jest w tej sytuacji szkodliwe.

Nie jestem idiotą. Większość u władzy przede wszystkim pilnuje aby im jak najwięcej kapnęło nawet polskich złotych i stąd, i stamtąd i zewsząd skąd się da.
Tak było, jest i pewnie będzie do końca świata.

Nie róbmy sobie jaj. Dostał Pokój 1,5 bańki po zaakceptowaniu przez Urząd Marszałkowski czy nie? Dywagowanie, czy to Łużniak osobiście dobierał ekspertów, czy nie - to jest jakaś paranoja. Była dyrektywa, ten i ten wniosek przechodzą I w ten sposób szeryf kasę dostał. A w jaki sposób dostawał swoje zgody Rychu Sobiesiak? Bo jeden leśniczy z drugim uważali, że jego propozycje są najlepsze? Takie teksty to nawet u cioci na imieninach nie przejdą. Pozdro.

Jurus jurusiowi krzywdy nie zrobia i groszem sypniecoby było gdzie narady prowadzic i sylwesta urzadzac bo zieleniec przeciez ,,spalony"przez rysia
PO Pier...le Obietnice

Wolę normalność i swobodę, wpadki zalicza każdy.

Jerzemu Łużniakowi i Zofii Czernow zaufałem tylko raz.

Juszczaka 16

artykuł był opisany jako sponsorowany, w pierwszej chwili tego nie zauważyłem ale komentarze były zablokowane i to zwróciło moją uwagę.

i te błędy ortograficzne Angeli...masakra

Nie wiedziałem, że Sajnog to dziennikarz i jak już wiem to wszystko rozumiem - nawet to, że wykłada dziennikarstwo na humanistyce w kolegium. To będą dopiero bezstronni młodzi adepci pióra :)

~Hi ! ~Lubię takie "akcje" .. bo dzięki *nim naszym ubogim *jelonkowym DZIECIACZKOM ..*fajnie napełnia się *skarbonka ! ~DZIĘKUJE *piipi

Jelonka jest niewiarygodna! Zakrzyknęli zmanipulowani, wierni czytelnicy dyspozycyjnego wobec czerwonej władzy szmatławca. :)
Niegdyś oficjalnego organu prasowego PZPR obecnie zawłaszczonego przez POPZPR.

Tym bardziej szkoda Jelonki, że z fajnego, niezależnego medium, zmieniła się w podległe politykowi. Może jest po prostu tak, że Jelenia Góra to za maly rynek, by utrzymać się tu z niezależngo, uczciwego dziennikarstwa. Przykre to bardzo.

zardzewiałeś!! Sadzisz przebrzmiałe smuty, zasięgnij porady specjalisty. Wypowiadasz się jak moherowy beret!!!

Jelonka napisała prawdę, ale teraz jest tuskokomuna i nie ma wolnych mediów.