Jeleniogórska Victoria gromi Kwarc 6:0

Po remisie 1:1 w Strzyżowcu z Czarnymi na inaugurację piłkarskiego sezonu piłkarze beniaminka A klasy – Victorii Jelenia Góra, wygrali wysoko drugi mecz z rzędu w grupie pierwszej. W drugiej kolejce drużyna trenera Bartosza Gęcy pokonała w Wojcieszowie Orła 3:0 (2:0) po golach Juliana Rudnickiego, Marcina Tusińskiego i Radka Paradowskiego. W trzeciej serii, w niedzielne popołudnie, 8 września, piłkarze z Parku Norweskiego rozgromili Kwarc Pisarzowice 6:0.

Już do przerwy Victoria prowadziła 3:0. Już w 9. minucie bramkarza gości Tomasza Migacza pokonał Radosław Paradowski. Minutę później piłkę do siatki Kwarcu posłał Sebastian Kocot. W 36. minucie wynik na 3:0 podwyższył Daniel Becker. Żółty kartonik sędzia pokazał Mateuszowi Sali.

W drugiej połowie meczu dwukrotnie, w 55. i 82. minucie, na listę strzelców wpisał się Julian Rudnicki. Końcowy wynik w 89. minucie ustalił Sebastian Kocot.

Po ostatnim gwizdku o ocenę spotkania poprosiliśmy sędziego głównego Kamila Snackiego (na liniach asystowali Janusz Staniewski i Robert Wasylkiewicz).

- Victoria dominowała na boisku i zasłużenie zwyciężyła w efektownym stylu. Wygrana mogła być jeszcze wyższa. Piłkarze z Pisarzowic nie mieli argumentów, jednak do końca, co warto podkreślić, grali fair, bez fauli na kartki. Jestem mile zaskoczony dużą frekwencją i sympatyczną rodzinną atmosferą. Mecz oglądało sporo dzieci i nastolatków, nie było wyzwisk ani przekleństw dorosłych kibiców. Pełna kultura. To rzadko zdarza się na stadionach A klasy – podkreślił Kamil Snacki.