To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórska A klasa ze sponsorem tytularnym

Jeleniogórska A klasa ze sponsorem tytularnym

To pierwszy tego typu przypadek w Polsce. Właściciele rodzinnej, jeleniogórskiej firmy ALNIKO postanowili finansowo wesprzeć lokalne kluby piłkarskie występujące w rozgrywkach A klasy. W środowe południe, 17 czerwca 2020 roku, w siedzibie Podokręgu Jelenia Góra umowę o sponsoringu podpisali prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski i sponsor Dawid Łukasiewicz w obecności Patrycji Łukasiewicz.  

Ze statusem sponsora tytularnego w nowym sezonie 2020/2021 spółka Alniko przekaże 15 tysięcy złotych netto dla piłkarskich klubów trzech grup jeleniogórskiej A klasy. Sprawa podziału pieniędzy zostanie wkrótce dokładnie sprecyzowana.

Alniko działa na rynku od 1992 roku. Zajmuje się skupem złomu i metali kolorowych, w 2018 roku firma otworzyła skład węgla i opału. Ostatnio rozszerzyła ofertę o skup katalizatorów samochodowych. W okresie kryzysu wywołanego pandemią CIVID-19 Alniko nie zaprzestała działalności. Dodatkowo wsparła jeleniogórską służbę zdrowia zakupując sprzęt medyczny pomocny w walce z koronawirusem.

W piłkarskim sezonie 2018/2019 przez dwa miesiące rundy wiosennej jedna z miejscowych firm turystycznych sponsorowała jeleniogórską klasę okręgową. Trzy lata temu przez dwa sezony tytularnego sponsora miała dolnośląska IV liga. Aktualnie dwie oferty finansowego wsparcia do Dolnośląskiego ZPN-u złożyła znana firma z Dolnego Śląska.     

Sponsor A klasy (1).JPG
Sponsor A klasy (2).JPG
Sponsor A klasy (3).JPG
Sponsor A klasy (6).JPG

Komentarze (3)

No no - rozwijają się - a na normalne umowy i podwyżki to kasy nie ma we firmie. FC aluminium Jelenia Góra ;)

Brawo Alniko! Trzeba wspierać rozwój sportu

Naprawdę w sezonie 1918/1919 jedna z miejscowych firm turystycznych sponsorowała jeleniogórską klasę okręgową? To wtedy już istniała jeleniogórska okręgówka? Poważnie pytam...