To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogóralski Kiermasz Wielkanocny

Jeleniogóralski Kiermasz Wielkanocny

Po raz pierwszy Jeleniogórskie Centrum Kultury proponuje mieszkańcom miasta przedwielkanocne spotkanie ze sztuką i rzemiosłem.

Już na przełomie marca i kwietnia odbyły się warsztaty rzemiosła artystycznego dla dorosłych. Grupa 40 uczestników z Polski i Czech pracowała w warsztatach witrażu, ceramiki, drewna i filcu. Efekty ich ciężkiej pracy można zobaczyć podczas wielkanocnego jarmarku w ostatni przedświąteczny weekend, 12-13 kwietnia w JCK. Jarmark okraszą pokazy rzemiosł w wykonaniu czeskich i polskich rzemieślników i artystów oraz pokaz specjalny - wypał ceramiki raku (w sobotę). Podczas wypału będzie można podziwiać, jak kolorystycznie niezbyt ciekawe, szarawe naczynia i inne przedmioty po wypaleniu rozbłyskują feerią barw. Będzie trochę ognia, trochę dymu i mnóstwo radości.

 

Pomyśleliśmy także o najmłodszych - częścią jarmarku są warsztaty plastyczne, na których dzieci malować będą drewniane barany, baranki i nie tylko. Jeśli pogoda dopisze, wszystko dziać się będzie na wewnętrznym dziedzińcu Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. 1 Maja 60, w przypadku niepogody w sali Nova. Nie zabraknie także smakowitych wielkanocnych pyszności!

 

Również miłośnicy muzyki poważnej znajdą wśród przedświątecznych wydarzeń, organizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury, coś dla siebie. Dzięki współpracy z Parafią pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze możliwe stało się zrealizowanie kilku koncertów.

 

Już 21 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny) o godz. 19.00 w Kościele Garnizonowym odbędzie się koncert organowy. Usłyszymy dzieła Vivaldiego, Bacha i Bibera w wykonaniu czeskiego organisty Radka Hanuša. Towarzyszyć mu będzie hiszpański skrzypek Eduardo García Salas.

 

23 kwietnia (środa) również o godz. 19.00 usłyszymy koncert wielkanocny w wykonaniu czeskiego chóru dziecięcomłodzieżowego i mieszanego „Jizerka”. Skupiający dziś około 130 młodych ludzi chór powstał w 1964 roku przy Podstawowej Szkole Artystycznej w Semilach. Na swoim koncie ma wiele występów w Czechach i w innych krajach (tournée po USA, koncerty w Watykanie i Japonii), a także kilka płyt.

 

Koncerty wpisują się w nowy festiwal muzyki wielkanocnej, organizowany przez Parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

W dniach 5-9 maja, wspólnie z partnerem czeskim - Domem Kultury SD Jilm w Jilemnicach zapraszamy na warsztaty w technikach: malowanie tkanin, dekoracje kwiatowe - florystyka, szklane koraliki, mozaika szklana. Warsztaty odbędą się w Czechach (Jilemnice), chętni mogą się zgłaszać w JCK, zapewniony zostanie transport, noclegi i wyżywienie.

 

Podobna seria imprez odbędzie się również w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia. Już teraz zapraszamy chętne osoby do udziału w warsztatach, koncertach i jarmarku, a także do wysłuchania prelekcji na temat czeskich Karkonoszy i tamtejszych zwyczajów.

 

Okres świąteczny to dobry czas, żeby spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi, żeby wczuć się w atmosferę Świąt, zatrzymać się na chwilę, sprawić przyjemność sobie i swoim najbliższym.

 

Wszystkich Jeleniogórali oraz Turystów serdecznie zapraszamy!

Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Więcej informacji: www.jck.pl, tel.: 75 64 23 880… 881.

 

Komentarze (5)

potrzepalo ziemia kolo swieradowa

Magnitude ML 2.2
Region POLAND
Date time 2014-04-08 12:41:54.6 UTC
Location 50.93 N ; 15.44 E
Depth 20 km
Distances 118 km NE of Prague, Czech Republic / pop: 1,165,581 / local time: 14:41:54.6 2014-04-08
33 km NE of Liberec, Czech Republic / pop: 97,770 / local time: 14:41:54.6 2014-04-08
6 km SE of Mirsk, Poland / pop: 4,150 / local time: 14:41:54.6 2014-04-08
Global view
http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=370683

Co wy z tymi góralami?

Przecież to nie ma żadnego związku z Jelenią Górą,poza górami oczywiście:)

DO lp3fm4 naczc sie j. niemieckiego i nie uzywaj automatycznego tlumaczenia,bo wychadza bzdety-analfabeto!