To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórzanie będą mieli łatwiej w szpitalu?

Jeleniogórzanie będą mieli łatwiej w szpitalu?

Jest szansa na łatwiejszy dostęp do lekarza w nagłych sytuacjach. Prezydent Marcin Zawiła rozmawiał o tym z dyrektorem szpitala Stanisławem Woźniakiem.

- Tematem rozmów był m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy, Izba Przyjęć i reorganizacja pracy w taki sposób, by mieszkańcy miasta mieli możliwie mało kłopotów w korzystaniu z opieki medycznej, w tym nagłej i całodobowej – informuje Cezariusz Wiklik, doradca prezydenta.

Chodzi o to, by jeleniogórzanie bez przeszkód mogli skorzystać z konsultacji lekarskiej w nagłych wypadkach.

Marcin Zawiła poinformował też, że prowadzi rozmowy z policją w sprawie odciążenia szpitala z konieczności przyjmowania osób przywożonych przez policję. Miasto chce współfinansować etat lekarza na tzw. policyjnym dołku. Pisaliśmy o tym wczoraj.

Czy jeleniogórzanie odczują poprawę w obsłudze w szpitalu? Czas pokaże. Jest prawdopodobne, że strony dojdą do porozumienia. Tym bardziej, że miasto deklaruje, że pomoże w sfinansowaniu zakupu sprzętu potrzebnego dla placówki.

Komentarze (6)

Nietrzeźwych przywozi również pogotowie, bo się wywracają i są potłuczeni...itp. Wówczas też mają pierwszeństwo w przyjęciu. Nie czekają jak inni też z urazami.

Nagła i całodobowa opieka medyczna jest w przychodni na ul. Różyckiego, dorosłym wystarczy, powinno się zapewnić pomoc lekarza pediatry najmłodszym, którzy i tak odsyłani są do szpitala.

Chodzi jeszcze o to że jak juz jest ktoś zmuszony do nagłej pomocy w szpitalu to niestety godzinami czeka sie na pomocy a rodzina wiele godzin na ewentualnie co z pacjentem. Może ten problem tez należy rozwiązać, zwłaszcza że personel bez przerwy się przemieszcza a nie udzieli żadnej informacji, natomiast drzwi do sali sa zamknięte i nie można się dopukać!!!! Jest to duży problem Ja osobiście czekała od 17,00 do 21,00 i nikt sie nie zainteresował chorym chociaz miał skierowanie ze szpitala do neurologa.@@@ Polecam Dyrekcji szpitala!!!

Pijani przywożeni do szpitala powinni płacić, bez względu na to czy są ubezpieczeni czy nie. Wielu z nich to bezrobotni albo renciści, którzy przepijają zasiłki, renty itd. Czyli społeczne pieniądze. Kto to widział, żeby pijaczek, który się wywalił z własnej głupoty miał pierwszeństwo przed innymi chorymi???

póki co Dyrekcja kazała płacić pracownikom za parking przy szpitalu

Szkoda tylko, ze nikt nie powiedział, ze szpital będzie obsługiwał w nocy i w weekendy ok.150000 ludzi mieszkajacych od Karpacza po Szklarska porębe i Jeżów Sudecki, nie wspominajac już o Łomnicy, Komarnie i Janowicach Wielkich.....Dopiero utworzą sie kolejki. Ciekawe kto pojedzie do chorego na wizyte domową zbadać pacjenta i/lub podać zastrzyk zlecony wczesniej...