„Żywe radio” będzie mógł tworzyć każdy student. Siedziba radia zlokalizowana będzie w budynkach Wydziału Humanistycznego, dokładnie w dwóch salach – emisyjnej i studyjnej. Głównie tam będą przeprowadzone wywiady, rozmowy, prowadzony będzie serwis informacyjny, a także ogłoszeniowy. Nie zabraknie muzyki, wszelkie licencje z ZAIKS-em są już dogrywane, programów tematycznych jak m.in. szkoła przetrwania (programu przeznaczonego wyłącznie dla studentów oczekujących porad na temat życia podczas studiów), live - rozmowa dnia (rozmowa z zaproszonym gościem), sportowej migawki czy imprezownika, gdzie będzie można uzyskać informacje dotyczące nadchodzących imprez. Dziennikarze będa pracowac również w terenie.
Wszystko, dzięki aktywności studentów KPSW - Marceliny Raczyńskiej, Pauliny Tomkalskiej, Karoliny Konopskiej, Sebastiana Rogackiego, Aleksandra Borkowskiego czy Marcina Pietrukańca. To pierwsi początkujący dziennikarze, którzy pod czujnym okiem dr Krzysztofa Kunerta zaczynają nie tylko rozwijać swoje skrzydła, ale i spełniać marzenia – To nowa perspektywa rozwoju, poprzez praktykę dowiemy się nowych rzeczy, a później z pewnością łatwiej znajdziemy prace w zawodzie. To dla mnie duże wyzwanie, bardzo chciałam nadawać audycje, teraz mogę to robić – mówi Karolina Konopska, jedna ze studentek.
Radio startuje od października. Będzie one dostępne na specjalnie stworzonym portalu. Adres domeny będzie znany w kolejnych miesiącach. Wtedy wystarczy wpisać adres w wyszukiwarce, kliknąć kanał radiowy i słuchać. Dodatkowo, na portalu będzie można znaleźć newsy i informacje nie tylko z uczelni KPSW. Koordynator działań dr Krzysztof Kunert wierzy, że do współpracy włączą się inne uczelnie. Ma to być jeleniogórskie centrum informacyjno – ogłoszeniowo – muzyczne połączone ze współpracą międzynarodową.
- Mam nadzieję, że uda nam się nawiązać współpracę ze studentami z Czech. Ta współpraca owocowałaby bogatym zasobem informacji nie tylko z Jeleniej Góry i okolic. Wierzę, że do naszego projektu dołączą studenci z innych uczelni, którzy za pomocą naszego radia i portalu będą chcieli dzielić się informacjami z własnego kręgu, a te będą mogły przydać się innym studentom– mówi.
Radio „NaGłos” ma już swój profil na Facebooku. Z każdym dniem przybywa zwolenników tego projektu. Studenci wierzą, że w ten sposób zapoczątkują nową erę tworzenia, wymiany i promocji informacji przydatnych nie tylko miejscowym, ale zwłaszcza przyjezdnym studentom, w tym zaocznym.
Komentarze (5)
wypożyczcie sobie profesjonalne studio nagrań z ksonu, tam stoi i się kurzy po tym, jak projekt radiowy się skończył
Bardzo interesująca i odpowiedzialna inicjatywa. Widać że jeleniogórscy studenci nie myślą jedynie o tym by zaliczyć sesje i starają się wykorzystywać wiedzę w praktyce.
Ps. Z okazji przypadającego na 24.06.2011r Jeleniogórski dzień wzajemnego przytulania, ściskam cieplutko przyszłą ekipę radia "NaGłos" i życzę sukcesów w realizacji swoich marzeń. :)
no no co za ekipa ;] trzymiem kciuki ;] Aleksis wracaj do zdrowka:*
Kanclerz
mgr Grażyna Malczuk