To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeżowianie protestują przeciwko decyzjom MZK

Ćwierć tysiąca mieszkańców gminy Jeżów Sudecki podpisało się pod protestem przeciwko przesunięciu strefy opłat, za bilety MZK, z rejonu Ośrodka Zdrowia w Jeżowie na ul. Podchorążych w Jeleniej Górze. Z tego powodu muszą płacić więcej za bilety. Podkreślają, że MZK zmieniło zasadę, która obowiązywała od 49 lat.

Za pośrednictwem wójta gminy Jeżów Sudecki, petycja trafi do prezydenta i Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
Niezadowolenie z MZK jest w Jeżowie Sudeckim tak duże, że ponownie rozważany jest pomysł rezygnacji z usług tej firmy. Chętnych do zastąpienia MZK nie brakuje. To jeleniogórski PKS i Kry-Cha. Władze Jeżowa konsultować się będą jeszcze w tej sprawie z innymi gminami, które korzystają z MZK.

Komentarze (15)

w siedlecinie tez ludzie protestowali pzreciwko nowemu rozkładowi jazdy, bo wypadło z niego bardzo lubione i dogodne ( było full ludzi!) połączenie z Jeleniej do Siedlecina o 12.15. W neidzielę pod kościołem zbierano podpisy mieszkańców wsi by MZK i wójt Dudek przywrócili kurs 5.

To nie są decyzje MZK

Dlatego niszczy się firmę, by wprowadzić na rynek inną. Po MZK zostanie tylko fontanna.

sprytne mzk i "radni inaczej" nie wpuszcza na rejon dzialania innych przewoznikow poniewaz gros osob by zrezygnowalo z ich watpliwych uslug

Ćwierć tysiąca - jak to brzmi!!! Dużo lepiej niż 250.

W mysłakowicach wcale nie jest lepiej ludzie nie maja czym do pracy jechac i wrococ z niej!

"Za pośrednictwem wójta gminy Jeżów petycja trafi do prezydenta Jeleniej Góry" - tak napisano w tekście. Nic głupszego nie można wymyśleć. Przecież to wójt Jeżowa w porozumieniu z MZK postanowił o przejazdach i wycięciu połączeń, a teraz będzie pisał petycje do prezydenta Jeleniej Góry? Albo obłuda, hipokryza i zakłamanie, albo pomroczność jasna.

...jest i musi reagować na ich żądania, nawet, jeśli sam wcześniej popełnił błędy w trakcie ustalania rozkładu jazdy wspólnie z MZK.
Głupotą byłoby, gdyby odmówił ludziom przekazania ich petycji i naprawienia swoich błędów.

...bo MZK to nie tylko pan Woźniak i jego podwładni, ale także właściciel firmy, czyli miasto Jelenia Góra, personifikowane przez prezydenta i radę.

...powinna sama sobie pomóc, a nie tkwić w strukturze rodem z minionej epoki. Musi zatrudniać tylko tych, którzy są jej niezbędni. Czy potrafi tę operację przeprowadzić prezes, który kieruje nią od 1989 roku? Nie. Potrzeba kogoś doświadczonego ze świeżym spojrzeniem i twardą ręką. Czy prezydent doprowadzi do zmiany prezesa? Wątpię. Marcin Zawiła ma za słabą osobowość i brakuje mu wiedzy na temat zarządzania przedsiębiorstwem. Nie ma tez żadnego fachowca od zarządzania wśród swoich doradców.

Jeśli wójt chce poprawiać swoje błędy - to czapki z głów przed takim gościem. Ale niech poprawia swoje błędy za swoje pieniądze, a nie szpera po cudzych kieszeniach i jeszcze udaje, że robi to - oczywiście - "dla dobra swoich mieszkańców". Jak się chce mieć twarz, to trzeba mieć i odwagę.

chyba nie wszyscy krzyczacy wiedzą ,ze gmina płaci mzk za przejazdy kupę kasy, chyba kilkaset tysiecy, a mzk ciagle podnosi ceny, ludzi w autobusach coraz mniej, niż kilka lat temu, a mzk chce coraz większych dopłat.

ostatnie połączenie z Jeżowa do Czarnego jest o 17,36. Zbliża się zima, coraz szybciej zapada zmrok.... a autobusy zabrane!!!!! Czy tak ma wyglądać bezpieczne miasto? Wieczorami na pieszo będziemy wracać Jeżowa????

Następny dobry uczynek Wójta Dudka. Ulżył mieszkańcom Dziwiszowa pozwalając na likwidacje wiczornych połaczeń z Jelenią Gorą, a teraz "DBAJĄC" o mieszkańców Jeżowa naraża ich na nie małe dodatkowe wydatki.

A w piechowicach ludzie psy wieszają na władzy za obcięcie kursów a po nich to spływa