To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeżdżą po remontowanej drodze

Jeżdżą po remontowanej drodze

W Piechowicach ruszył długo oczekiwany remont ulicy Żymierskiego. Pojawił się jednak kłopot: kierowcy nagminnie łamią zakaz ruchu i jeżdżą po – było nie było – placu budowy.

W sprawie kilkakrotnie interweniowała już policja i straż miejska. Droga na odcinku od skrzyżowania z ul. Szkolną do przedszkola jest wyłączona z ruchu. Niestety, nie do wszystkich to trafia. Wielu kierowców mija jakby nigdy nic zakaz ruchu.

- Bardzo utrudnia to pracę wykonawcom, skarżą się na jeżdżące samochody – przyznaje burmistrz Witold Rudolf. - Dlatego apelujemy do kierowców: mieszkańców i turystów, by korzystali z wytyczonych objazdów i nie utrudniali prowadzonych tam prac.

Droga jest wyłączana z ruchu na razie tylko na czas pracy robotników. I to nie dla wszystkich: dopuszcza się dojazd mieszkańców do swoich domów. Można nią jeździć popołudniami i w weekendy, kiedy nie ma już robotników. Póki co, prowadzone są tam prace przygotowawcze, m.in. wymiana krawężników. Droga zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu, kiedy robotnicy przystąpią do wymiany nawierzchni.

Przeczytaj także: Żymierskiego do remontu

Komentarze (1)

A autobusy muszą jeździć. Ludzie nie mają jak wsiadać i wysiadać, kierowcy muszą szykować sobie przejazd przestawiając pachołki i bariery. Jak ktoś przy wysiadaniu wpadnie do głębokiego dołu to kto będzie winien? Kierowca czy ten co zdecydował o puszczaniu autobusów na plac budowy?