To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jazz w ODK: Yarosh Organ Trio i Katarzyna Mirowska

Jazz w ODK: Yarosh Organ Trio i Katarzyna Mirowska

Osiedlowy Dom Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Jazz w ODK”. W środę, 26 kwietnia 2017, o godz. 19:00 w kawiarni Muza wystąpią Yarosh Organ Trio i Katarzyna Mirowska. Wstęp wolny.

Perkusista Przemysław Jarosz, po wielu latach współpracy z czołowymi artystami w Polsce, prezentuje teraz własną muzykę. Do współpracy zaprosił Tomasza Pruchnickiego (saksofon) oraz Kajetana Galasa (organy Hammonda), z którymi w ubiegłym roku nagrał debiutancki album. I właśnie utwory z tej płyty artyści promować będą podczas jeleniogórskiego koncertu. Do wspólnego występu zaprosili Katarzynę Mirowską – wszechstronną wokalistkę, autorkę muzyki i tekstów.
Katarzyna Mirowska jest zwyciężczynią Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005). Znalazła się też w gronie 10 finalistów koncertu „Debiuty” podczas KFPP w Opolu (2008). Wspólnie z gitarzystą A. Mrożkiem wystąpiła i zaśpiewała w filmie W. Saniewskiego pt. „Bezmiar sprawiedliwości”. W 2013 roku wydała autorską płytę „Liquid Love”, której współkompozytorem, aranżerem i producentem jest Robert Jarmużek. Jest pomysłodawczynią, współautorką i współuczestniczką wielu projektów, m.in.: „Vocal Chopin”, The true story of Jacob Gershowitz”, „Apostrophe Quartet plays Kilar” (z własnym kwartetem jazzowym), „Orkiestra Niskobudżetowa plays Zappa”.