To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jarmark Wielkanocny w Nowym Rynku

Jarmark Wielkanocny w Nowym Rynku

Jeleniogórska galeria handlowa Nowy Rynek zaprasza na pierwszy Jarmark Wielkanocny. Od 23 do 29 marca na dziedzińcu przed galerią działa 10 straganów, na których oferowane są świąteczne smakołyki i ozdoby. Dodatkową atrakcją jest wystawa gigantycznych pisanek, przygotowanych przez jeleniogórskie przedszkolaki, oraz wielkanocna promocja, w której do zdobycia są prawdziwe, ręcznie zdobione kraszanki. 

W pierwszym Jarmarku Wielkanocnym organizowanym przez galerię handlową Nowy Rynek uczestniczy ponad 20 wystawców. Na specjalnie zaaranżowanych straganach w formie domków, zaopatrzyć można się w takie specjały, jak lokalne miody, wina, wędliny, sery i pieczywo. Oprócz produktów spożywczych na odwiedzających czekają także stoiska ze świątecznymi stroikami, ozdobami, biżuterią, malarstwem oraz wszelkim rękodziełem urzekającym kunsztem i precyzją wykonania. Jarmark wystartował w piątek, 23 marca. Stragany będą czynne przez kolejne 7 dni, do czwartku 29 marca w godzinach od 10.00 do 18.00.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak pozytywnego odzewu ze strony lokalnych twórców i producentów. Cieszymy się, że możemy wykorzystać centralną lokalizację naszej galerii, organizując wydarzenie, które będzie interesujące nie tylko dla mieszkańców naszego miasta i okolic, ale również odwiedzających nas turystów. Smakołyki, palmy, stroiki świąteczne, piękne pisanki, to wszystko będzie można znaleźć na straganach pierwszego Jarmarku Wielkanocnego – zaprasza Robert Bachłaj, dyrektor galerii Nowy Rynek.

Jarmark Wielkanocny to jednak nie wszystko, co centrum przygotowało z okazji zbliżających się świąt. W piątek w Nowym Rynku ruszyła także wielka akcja malowania jajek. Jej efektem są gigantyczne pisanki przygotowane przez jeleniogórskie przedszkolaki. Oglądać je można na 1. poziomie obiektu.

W galerii trwa także akcja pro-sprzedażowa jeszcze mocniej podkreślająca atmosferę nadchodzących świąt. Do zdobycia są oczywiście ręcznie zdobione pisanki. Więcej szczegółów na stronie www.nowy-rynek.com.pl oraz profilu www.facebook.com/galerianowyrynek/.