To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jarmark Familijny w Hucie Julia

Jarmark Familijny w Hucie Julia

Huta Julia w Piechowicach zaprasza na pierwszy Jarmark Familijny z Ekomuzeum Izerska Wieś. To już w sobotę – 11 kwietnia.

Goście Jarmarku będą mogli zapoznać się z wyrobami rękodzielniczymi, produktami lokalnymi, które będzie można kupić w wyjątkowych cenach. Swoich sił można będzie spróbować na warsztatach, np. szklarskich, filcowych, czy ceramicznych. Oczywiście organizatorzy zapraszają także do zwiedzenia pracującej huty szkła.
11 kwietnia na terenie Huty Julia spotkamy m.in. przedstawicieli Galerii Kozia Szyja, Gajówka41, Konika Polskiego, Izerskiego Potoku, Galerii Wolimierz 58, Domu Pod Sową, Paczka Izerska Kaszarnia Kamienne, Wilczej Osady, Manufaktury na Miedzy, Pracowni Witraży Antoniów, Galerii Wysoki Kamień. Na jarmarku pojawią się także goście z Republiki Czeskiej, których obiekty także należą do Izerskiej Wsi.
Izerska Wieś to sieć rozproszonych po Pogórzu Izerskim obiektów, tworzących żywą kolekcję obrazującą wartości przyrodnicze i kulturowe regionu oraz unikatowy dorobek jego mieszkańców. Markę tę tworzą ludzie pasją, którą chętnie dzielą się z innymi.
Program wydarzenia uzupełnią występy najmłodszych z piechowickich Przedszkoli nr 1 i 2, a po południu będzie można także wysłuchać utworów Ryszarda Stańko i Piotra Syposza.

 

Komentarze (1)

a szklarki beda? darmowa wodka? Jesli tak, to spodziewajcie sie tlumow!!!!!