To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jak zarejestrować się w loterii szczepionkowej. Krok po kroku

FOT.iStok

Pod względem zaszczepienia mieszkańców Dolny Śląsk jest w kraju na drugim miejscu, po Mazowszu. 36 proc. mieszkańców Dolnego Śląska jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Taką informację przekazał wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Zaszczepieni mogą wziąć udział w loterii i wygrać atrakcyjne nagrody. Pokazujemy, jak zarejestrować się w loterii.

Pierwsze osoby wygrały pieniądze w Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Tłumaczymy, jak się zapisać do gry.

Loteria, w której można wygrać pieniądze, hulajnogi elektryczne i samochody marki Toyota, ruszyła 1 lipca. I już tego samego dnia minister z Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk poinformował, że w systemie gry zarejestrowało się 200 00 osób. „Jeśli chodzi o te natychmiastowe wygrane, to już ponad 100 tys. zł zostało wygranych przez pierwsze trzysta kilkadziesiąt osób.” – powiedział minister.

W grze może wziąć każda pełnoletnia osoba, która została w pełni zaszczepiona i przystąpi do loterii do 30 września. Aby wziąć udział w losowaniu nagród, trzeba się najpierw w systemie zarejestrować.

Strona internetowa

Można to zrobić przez internet, korzystając ze strony pacjent.gov.pl - logując się na Internetowym Koncie Pacjenta. Trzeba jednak posiadać profil zaufany.  Po zalogowaniu się poprzez profil zaufany, na górze strony pojawi się komunikat o loterii, a obok znaczek niebieskiego dzwonka. Należy kliknąć „zobacz”. System przenosi użytkownika na kolejną stronę. Na niej uzupełnia się pole z numerem telefonu i potwierdza się te dane w kolejnej ramce. Są tam też trzy pola do akceptacji regulaminu loterii i wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wszystkie należy zaznaczyć. Podany jest także link, pod którym można zapoznać się z regulaminem gry. Na dole strony znajdują się dwa przyciski: „anuluj” i „weź udział”. Klikając w ten drugi, wyświetli się potwierdzenie udziału w loterii. Telefonicznie

Kolejna metoda to połączenie z numerem 989.  Komunikat wskazywał, który numer na klawiaturze należy wcisnąć, aby się zarejestrować. Była też informacja, że wystarczy znać swój numer PESEL. Po uzyskaniu połączenia, emitowane są komunikaty o przetwarzaniu danych i regulamin gry. Można to pominąć wciskając kolejne numery na klawiaturze. Po chwili zgłosi się konsultant. Gdy do tego dojdzie, w krótkiej rozmowie doradca poprosi o podanie numeru PESEL i numeru telefonu. To oznacza zgłoszenie chęci udziału w loterii.

Jakie nagrody

200 zł i 500 zł losowane codziennie, 50 000 zł i hulajnogi elektryczne losowane co środę, 100 00 zł i samochód Toyota Corolla losowane co miesiąc, 2 nagrody po 1 mln zł i 2 samochody Toyota C-HR losowane na zakończenie gry. Informację o wygranej zarejestrowana osoba otrzyma SMS-em.

Komentarze (14)

Mnie możecie od razu skreślić z listy. W kajdanach będą mnie na szczepienie ciągnąć, a i to dwóch nie da rady, czterech oprawców będzie potrzeba.

Zbliża się ciężki but, do trzęsącego się dupska, żoliborskiego chama i pasożyta.
***** ***

Więc już jestem zarejestrowany... Zadzwoniłem pod 989 i po odsłuchaniu pięciominutowych smętnych wywodów mówiącego automatu, przerywanych klikaniem po klawiaturze, szybko i sprawnie podałem (tym razem człowiekowi, z drugiej strony co trwało 15 sekund), wymagane dane! Teraz mam dylemat, jak wygram samochód, to z czego opłacę 10% podatku od wygranej? Zresztą od każdej wygranej...

Ulżyło mi, przecież jest oczywistą oczywistością, że samochody wygrają zgodnie z DNA i rodzinnym powinowactwem z PiS! Nie muszę już zbierać na podatek...

Czas usunąć malego żoliborskiego wrzoda zwanego Złajdaczona Kurfica !

Ci złodzieje musza odejść.

Do mamra. Czapa do Moskwy.

Nagrody rzędu 200 i 500 zł pójdą do ogółu i pokażą tych ludzi w TVP dziękujących za wspaniały preznet od rządu natomiast po " bańce " i C-HR wygra dziwnym trafem brat lub szwagierka ministra:)

Podobno w Anglii tylko zaszczepieni bardziej chorują na tą delta ...stop szczepieniom"!!!

http

Podobno... ale nie na pewno!

Walka z PIS to walka ze złem. Nie po to nasi przodkowie wywalczyli wolność żeby rządziła nazi narodowo socjalistyczna pisbolszewicka mafia i patologiczne władze katolickie kościele. Ten kraj jest odsunięty od cywilizacji i porozumienia z innymi narodami europejskimi. Jesteśmy wepchnięci w kąt w jakim siedzi gasudaratwo ruskie, białoruskie i pozostałe z dawnego Związku Sowietów i obecny ZBiR.
Europa oddala się z kręgu naszych marzeń.

Mamy wojnę dwóch światów, w której Tusk odniósł już pierwsze zwycięstwo. Wystarczyło że nazwał rzeczy po imieniu, stwierdził iż pisowska elita władzy kradnie, by kilka godzin później PiS wydusił z siebie , że rodziny posłów i senatorów nie mogą zasiadać w w zarządach i radach nadzorczych państwowych spółek . Przez ostatnie 6 lat mogli, a po wystąpieniu Tuska już nie będą mogli. Oznacza to, że wymyślili już jak kraść, by nie było tego widać. Bo przecież nikt nie uwierzy w w rzeź pisowskich tłustych kotów, dokonaną pisowskimi rękami.

Tajne przez poufne - ale już wiadome, że Prezes Prezesów nadal będzie sterem, żeglarzem, okrętem PiS! Bardzo dobrze, będzie z czego rozliczać! Pan Prezes w swoim przemówieniu (jakimś, bez entuzjazmu, ale z entuzjazmem euforycznym członków i członkiń) był łaskaw wspomnieć, że będzie piętnowany i zwalczany nepotyzm… tym samym przyznał, że wśród szeregów członków, a tak właściwie ich rodzin panoszy się właśnie nepotyzm! Żadne odkrycie - to było widać, słychać i czuć – na kilometry!!! Chyba kasa w budżecie się skończyła, bo już nie ma propozycji darowizn pieniężnych, stąd to „uderzenie” się we własne piersi, może suweren się da przekonać, że teraz będziemy Prawi i Sprawiedliwi, aż do bólu ?! Bardzo w to wątpię, więc jestem nieprzekonany!

Olać,niech tam się kotłują z tymi eksperymentami, żyć jak dotychczas.

Przez przypadek (upadł mi pilot) włączyło się TVPiS-Info, a tam jeden temat: TUSK! Postanowiłem później sprawdzić, czy nadal jest tam temat Tuska - jest! Od rana do wieczora, co jadł, gdzie poszedł, co powiedział, rano a co wieczorem 20-15-10-5 lat temu, co poparł (w sensie negatywnym), a co "pozytywnego" skrytykował, co robi jego syn za 3100 zł/m-c i tak w kółko! Myślę, że sam Tusk powinien te wywody rejestrować, bo podejrzewam, że On sam o tych "faktach" o sobie nic nie wiedział! Wniosek: jak ta miłująca władzę, pieniądze i nepotyzm, władza panicznie BOI się Tuska, tą desperacją może przekona nielicznych swoich zwolenników,a przeciwników bezwarunkowo umocni...