To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jacka Jaśko fotografie intuicyjne

Jacka Jaśko fotografie intuicyjne

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza na prezentację prac jednego ze swoich członków. 2 października 2020 r. o godz. 16.00 w Galerii „Na Górze” Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze otwarta zostanie wystawa Jacka Jaśko zatytułowana „Chodząc”. Wystawa czynna będzie do 2 listopada. 

To autorski projekt Jacka Jaśko, który składa się z przeszło 40 czarno - białych fotografii powstałych w latach 2018 – 2020, podczas wędrówek w miejscach szczególnie bliskich autorowi: Łomnicy, Kopańcu, Jeleniej Górze i Pradze. Stanowi on otwarty zbiór zapisów chwilowych, rodzaj wizualnego dziennika, którego pojemność i obszar czasowy jest bliżej nieokreślony...

Chodząc – w ruchu, intuicyjnie. To ćwiczenie z doznawania na gorąco. Bez opracowywania negatywu po czasie, gdy opadną emocje, by zyskać dystans do fotograficznego obrazu. Tak powstaje cykl, bez konkretnego programu, bez zbytnich zależności między pojedynczymi zdjęciami. Każdy z obrazów może istnieć pojedynczo, wyłącznie dla siebie samego. Większość z nich lokuje się poza czasem, bez dogmatu Tu i Teraz. Chodząc – jestem przede wszystkim sobą doznającym świata. Po drodze – pisze o swoim fotograficznym projekcie Jacek Jaśko.

Jacek Jaśko (1955) od dzieciństwa związany jest z naszym regionem. Fotograf dokumentalista. Kilka lat wystawiał „Na Płocie” w Polsce i za granicą. Organizator i współautor cyklu wystaw „Pamięć Miasta. Jelenia Góra”. Obecnie fotografuje w Kopańcu, Jeleniej Górze i w Pradze. 

Jacek Jaśko - Chodząc (1).jpg
Jacek Jaśko - Chodząc (2).jpg
Jacek Jaśko - Chodząc (3).jpg
Jacek Jaśko - Chodząc (4).jpg
Jacek Jaśko - Chodząc (5).jpg
Jacek Jaśko - Chodząc (6).jpg
JJ wystawa Chodząc fb.jpg