To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jacek Włodyga ponownie starostą?

Jacek Włodyga ponownie starostą?

Wszystko na to wskazuje, że nie będzie wielkich zmian w powiecie jeleniogórskim. Jacek Włodyga będzie rządził kolejną kadencję. Wicestarostą ma zostać Zbigniew Jakiel.

Lewica, która ma 7 mandatów, jest już po rozmowach z klubem Razem dla Powiatu Jeleniogórskiego (3 mandaty) o współpracy w radzie. To już daje wystarczającą większość do rządzenia. Jacek Włodyga myśli jeszcze o współpracy z Platformą Obywatelską, która ma 5 mandatów. Jeśli dojdą do porozumienia, koalicja w powiecie będzie miała przygniatającą większość. W opozycji będzie praktycznie tylko PiS z czterema głosami.

- Nie ukrywam, że nie będziemy się kojarzyli z PiS-em – mówi Włodyga. Czy chce nadal być starostą? - Tak – odpowiedział. - Rozmowy dopiero się zaczynają, dlatego trudno mówić o szczegółach. Na swojego zastępcę zaproponuję Zbigniewa Jakiela.

Jakiel w poprzedniej kadencji był szefem rady, obecnie jest liderem klubu Razem dla Powiatu Jeleniogórskiego. Nie wiadomo tylko, kto zostanie przewodniczącym rady powiatu. Prawdopodobnie rządzący będą chcieli zaproponować je przedstawicielowi Platformy Obywatelskiej.

W radzie powiatu jeleniogórskiego SLD ma 7 mandatów, Platforma Obywatelska 5, PiS – 4 i Razem dla powiatu – 3.

SLD: Jacek Włodyga, Anna Latto (została wójtem Podgórzyna, jej mandat w radzie zajmie Wiesław Kudła), Jerzy Wroński, Grzegorz Rybarczyk, Arkadiusz Wichniak, Maria Kuczaj, Andrzej Sztando.

PO: Robert Tarsa, Andrzej Kupczyk, Rafał Mazur, Grzegorz Truchanowicz, Anna Konieczyńska.

PiS: Jarosław Kotliński, Julian Lachowicz, Eugeniusz Kleśta, Bogusław Chodak.

Razem dla powiatu: Anna Zębik, Jolanta Peciak, Zbigniew Jakiel.

Komentarze (24)

Proszę uzupełnić do liuczby 19 dopisując w PiS: Chodak Bogusław

Dopuście do władzy w Starostwie Jeleniogórskim rozgadanego Arkadiusza "Kojaka" ze Szklarskiej Poręby. Facet potrafi przez 2 - 3 godziny gadać, tzw. pusta gadka. To jest dobry sposób na wszystkich przeciwników Starostwa.

Jak dobrze ,że ze Szklarskiej Poręby nie wszedł Pan Nowak- Piechowicka akcja udała się.

Już sie dogadują i chyba bedzie POPIS a to sie niektórzy zdziwią

Niestety Pan Włodyga jest bardzo słabym starostą i brak zmian oznacza, że powiat będzie dołować.

Zdaniem poseł Elżbiety Zakrzewskiej "Nie ma lepszego starosty". Taki spot wyborczy zamieściła parlamentarzystka na swojej stronie internetowej w dniu 8.11. Natomiast w dniu 26.10 na tej samej stronie pani poseł kontestuje zakaz wydany przez starostę powiatowego przejazdu przez Karpniki pojazdów o ładowności ponad 12 ton. Rozumiem, że kobieta zmienną jest, ale bulwersuje mnie sprzeczność poglądów w tej samej sprawie wśród ugrupowań o zbliżonej ideologicznej orientacji. Bardzo niepokojąca jest postawa poseł Zakrzewskiej /Przewodniczącej Komisji Rozwoju Turystyki, Sportu i Rekreacji, która aktywnie wspiera ponowny wybór w gminie Mysłakowice Z. Pietrowskiego - I Górnika Kotliny Jeleniogórskiej, który swoim postępowaniem skłócił mieszkańców gminy. Wg mnie pani poseł Zakrzewska, angażując swój autorytet po stronie emeryta Pietrowskiego, dała się wciągnąć w rozróbę jaką w Kotlinie rozpętał obecny wójt.

No i prosze jak słynny szeryf "Zimmer" zadbał o mocną pozycję SLD w Kotlinie Jeleniogórskiej.Zawsze przy byle okazji wspierał swego serdecznego kolegę Włodygę z Karpacza a na konwencji wyborczej PO w Filharmonii wyraźnie namaszczał wójtów i burmistrzów( od zawsze pracujących dla lewicy) z Kotliny Jeleniogórskiej na następną kadencję. Naiwni Platformersi dziwią się dalej- dlaczego PO takie słabe w powiecie? Bo SLD ma parasol ochronny od samego przewodniczącego struktur PO w powiecie i członka zarzadu dolnośląskiej PO. No i o to chodzi by stare trwało w całej Kotlinie Jeleniogórskiej. Po wyborach w Jelonce jak wygra poseł Zawiła stare znowu wjedzie do jeleniogórskeirgo Ratusza. Braaaaaaaaaaaaawwwooo PO!

Rządzi w całej Polsce PO i was BOLI!!!!

Pamiętam koalicje z Samoobroną, LPR czy Radiem Maryja.... oni to mieszali....

Najleprzy jest Ryszard Nowak.Za 4 lata was przeskoczy.

Kochany Bolesławie wyluzuj. Wszak kampania wyborcza już się skończyła.
Twój faworyt skakał wysoko lecz niestety nie doskoczył do fotela burmistrza ani do miejsca w radzie powiatu a pan Ryszard nigdy nie skakał i chyba już się tego nie nauczy. Aha, najlepszy pisze się przez sz

Jestem przekonana, że na starostę nalezy wybrać młodszego kandydata, zawodowca, doświadczonego praktyka jak na przykład Andrzeja Sztando. Dla powiatu potrzeba konsekwentnej pracy nad rozwojem, wykorzystaniem potencjału , ściągania inwestorów , nowych miejsc pracy a nie brylowania na bankietach i politykierki. Chcemy dobrze kierowanego powiatu!

Jak zwykle czerwona dolina znów komuchy z SLD rzadzić będą w radzie powiatu a J. Włodyga to chyba aż emerytura go ze stołka wygoni
SLD S-aga L-udzi D-wulicowych
PO P-artia O-błudników

Czy Włodyga oddałby zagrzany przez się stołek?
Czy nowi ludzie w Radzie są skłonni do zmian, a wiec także starosty?
Dziwne to były wybory: wmawia się, że przeszli ci, co byli, bo się sprawdzili.
W czym?
Czy nie mogło być lepiej?
A jeśli tak, to pora na zmiany choć szefa!!!
Sztando, Wichniak - tu powinien być wybór.

Czy Włodyga oddałby zagrzany przez się stołek?
Czy nowi ludzie w Radzie są skłonni do zmian, a wiec także starosty?
Dziwne to były wybory: wmawia się, że przeszli ci, co byli, bo się sprawdzili.
W czym?
Czy nie mogło być lepiej?
A jeśli tak, to pora na zmiany choć szefa!!!
Sztando, Wichniak - tu powinien być wybór.

Znowu jakiś fanatyk z Karpnik na dyżurze.
Szanowny Dolnoślązaku odwal się od Pietrowskiego.Mieszkańcy gminy nie są skłóceni,skłóceni są mieszkańcy Karpnik przez przez kilka oszołomów którym zachciało się gminy w Karpnikach.
Pani poseł nie może reprezentować tylko jednej grupy i postępuje bardzo dobrze popierając dobrego kandydata jakim jest wójt Pietrowski. pozdrawiam

A "Razem Dla Regionu" też poparł Komuchów to przykre.

To Wichniak powinien zostać starostą.Jest świetnym gospodarzem i politykiem.Pod jego rządami Szklarska zdecydowanie stała się perelką.Oprócz tego ma tzw. układy w Warszawie.To byłby najlepszy gospodarz w powiecie.

Nie jestem mieszkańcem Karpnik w gminie /dzielnicy/ Mysłakowice. Jestem mieszkańcem Kotliny Jeleniogórskiej. Nie jest mi obojętne co dzieje w najpiękniejszej europejskiej enklawie. Teren dzisiejszej gminy od zawsze wyróżniał się jako część przemysłowo-rolnicza /Mysłakowice, Łomnica, Kostrzyca, Dąbrowica/ oraz część rolniczo-rekreacyjna, turystyczna /Krogulec, Karpniki, Bukowiec, Strużnica/. Jeżeli nagle wójt gminy w części rolniczo-turystycznej o wybitnych walorach historycznych, krajobrazowych i pryzrodniczzch aktywnie wspiera funkcjonowanie kopalni - budzi to mój sprzeciw. To mniej więcej tak jakby prezydent JG zaczął zmieniać funkcję Uzdrowiska Cieplice. Obecny wójt emeryt zignorował, opracowaną w 1998 r. - przez zespół pod kierunkiem prof. Borysa - "Strategię rozwoju gminy Mysłakowice". Ktoś dał mu ksywę "Łukaszenko". Trafne. Obecnego wójta aktywnie wspiera poseł Zakrzewska. Jest to przerażające, gdyż parlamentarzystka, jako Przewodnicząca Komisji Turystyki, Sportu i Rekreacji /była naczelnik gminy Mysłakowice/ albo nie zdaje sobie sprawy w jakim terenie pracuje /pracowała/, albo nie rozumie swojej misji - ot taka "kobieta do wszystkiego", która "żadnej pracy się nie boi". Wg mnie duet emeryt/wójt-parlamentarzystka/Zakrzewska, to tragedia dla Kotliny Jeleniogórskiej. Odnoszę wrażenie, że do tego duetu nie dotarło jeszcze, że we wrześniu br. Główny Geolog Kraju, wydał certyfikat dla KPN i otulinę - Rudawski Park Krajobrazowz, uznający ten obszar jako GEOPARK. Jeżeli dotarło cokolwiek do Ciebie - to dzięki Ci Panie.

Proszę państwa Czerwonych PZPR do GŁĘBOKICH KANAŁÓW ZESŁAĆ,zalać wodą szklanną i zasypac na DŁUGIE WIEKI ziemią SOWIECKĄ.Precz z mojej ojczyzny- POLSKI.

Wichniak nie jest 'czerwony'.Jeszcze raz powtarzam: to obecnie najlepszy gospodarz na naszych terenach.Sukces gospodarczy Szklarskiej Poręby to jego zasługa.Uważam, nie tylko zresztą ja, że to on powinien byc starostą!

cha cha cha cha Wichniak starostą ? prosimy nie rozśmieszać internautów :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Sukces gospodarczy Szklarskiej ? chyba na model grecki ????

Anonimowy, chyba nie wiesz co dzieje się w Szklarskiej.Miasto odniosło ogromny sukces gospodarczy: powstal nowy wyciąg, dzieki wielkiemu zaangażowaniu Wichniaka,park dinozaurów, rynnna saneczkowa, park rozrywki rodzinnej"esplanada".Powstały nowe miejsca pracy, mieszkania socjalne, nowe drogi.Czy to mało?