To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Inwestycja za 35 mln zł w Karpaczu Górnym

Inwestycja za 35 mln  zł w Karpaczu Górnym

 

 Na 2,8 ha działce w Karpaczu Górnym w ciągu dwóch lat powstanie kompleks niedużych domków z apartamentami. Inwestycja ma kosztować około 35 mln zł. Dzisiaj, w sobotę, rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na najlepszy projekt dla nowego osiedla. Wygrała firma z Zakopanego. Ogłoszeniu wyników konkursu towarzyszyły warsztaty dla dzieci.

 

 

Inwestorem jest Kristensen Group, firma znana już w Karpaczu. Na konkurs ogłoszony przez inwestora wpłyneło dziewięć projektów. -  Większość z pracowni ma bogate portfolio i ważne realizacje za sobą, jak lotnisko we Wrocławiu, czy stadion narodowy – mówi Jacek Twardowski, dyrektor zarządzający Kristensen Group. Wśród bardzo ciekawych propozycji największe uznanie kapituły zyskał projekt Gravitacji z Zakopanego (ich pomysł przedstawiamy na zdjęciach). Zwycięzca konkursu, oprócz zaproszenia do negocjacji z inwestorem, otrzymał nagrodę 15 tys. zł. Konkursowi towarzyszyły warsztaty dla dzieci zorganizowane w karpaczańskim zespole szkół. W dwóch turach uczestniczyło 25 dzieci, które pod okiem architektów projektowały obiekty, planowały przestrzeń. Dzieci tworzyły na papierze, ale powstały też modele przestrzenne. Uczestnicy warsztatów za udział w pożytecznej zabawie otrzymali zestawy klocków lego. - Mamy nadzieję, że ta nasza inicjatywa przyczyni się do kształtowania dobrego gustu w architekturze. Chodzi o to, żebyśmy wszyscy rozumieli, że przestrzeń publiczna jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać – podsumowała Ilona Knapik, PR manager Kristensen Group. 

IMG_4160.jpg
6-1-740x480.jpg
IMG_4143.jpg
IMG_4150.jpg
20161210_191051.jpg
20161210_190930.jpg

Komentarze (14)

osada śnieżka bis

To nie jest Karpacz Górny, według dzisiejszych władz Karpacza to są Bierutowice.

Kristensen group??? To nie przypadkiem oni stworzyli domy na Ul.Mysliwskiej. Z tego co wiem to straszna kaszana,osiedle powstalo dzieki firmie BD.z Jeleniej Góry.Jak domek do ocieplenia dostal podwykonawca BD to welna na poddaszu miala tylko 10 cm.Pozniej BD kazalo docieplic jak juz wisialy regipsy, no i inwestycja stawala sie nie rentowna dla podwykonawcy.BD nie wyplacalo reszty pieniedzy,a fuszerki sama nie usuwala. A z Kristiansenem Polska to pewnie jak z Zorka, jak wpada audyt to wszystko gra.W Zorce do dnia dzisiejszego Ikea nie wie nic o zakladzie w Sobieszowie.

"Oj naiwny, naiwny, naiwny, jak dziecko we mgle...". Tak Pan Kaczmarek śpiewał. Po drugiej stronie Pec pod Snezkou - górki niskie, ale ośrodek - pierwsza klasa. Jak to mówią:"Czech potrafi".

Kto to wybuduje jak na rynku brak fachowców, na remont łazienki się czeka rok, na remont mieszkania podobnie.

A drogę dojazdową też zbuduje przez Borowice albo przez Myśliwską. Nie ręczę za siebie jak mi jakaś kolejna menda będzie wlekła się przez Karpacz słynną obwodnicą. Szkoda, że tych łąk nie zabudowali na osiedlu skalnym tam przynajmniej było miejsce i dojazd. Na Maliniaka pluli a to samo robi obecna władza.

To zapytaj najpierw, kto te działki puścił, bo moze się okazać, że twój ulubieciec

To zapytaj najpierw, kto te działki puścił, bo moze się okazać, że twój ulubieciec

A gdzie te działki Panie radny ? Obecna rada nic nie zrobiła żeby zatrzymać budowę nowych apartamentów. Przed wyborami obiecanki cacanki. Ciekawe ile lat będziecie na poprzednika zwalać ? To po co do wyborów się pchacie jak nic nie możecie. Zero spotkań z mieszkańcami, tylko śmieszny budżet co to niby ludzie sobie wybierają co zrobić za grosze, Ale jacy wyborcy taka rada.

Mniasto z tych 35 melonów to zobaczy równo z dziurką. Mniasto będzie miało tylko śmieci to wywiezienia i ulice do odśnieżenia. Geszeft stulecia!

fajnie ze w koncu cos dla elity,a nie tlyko dla tych zawszocnych mieszkancow z plebsu.... czas wygonic brudasow zmiasta i zostawic to tylko nam - Panom tej ziemi

Może ktoś by napisał ile miasto ma z hoteli które wybudowali za Maliniaka a ile będzie miało z inwestycji które promuje obecny burmistrz. Jak dobrze że połowa kadencji za nami i mam nadzieję że towarzystwo wzajemnej adoracji w Urzędzie i w radzie pożegna się ze stołkami