To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ikon pisanie

Ikon pisanie

Wystawa i warsztaty ikono-pisania czekają na wszystkich zainteresowanych tym rodzajem twórczości. Na wystawę „Ikona - Obraz Tajemnicy” już w najbliższa sobotę, 28 stycznia, o godzinie 16.00 zaprasza Artystyczna Galeria Izerska w Kromnowie. 

Katarzyna Kolbuszewska pokaże tam swoje prace a ekspozycji towarzyszy film poświęcony działalności Pracowni Ikonograficznej prowadzonej przez autorkę wystawy w Puławach. Już w lutym współpracy z Jeleniogórskim Centrum Kultury Katarzyna Kolbuszewska poprowadzi warsztaty, podczas których każdy uczestnik napisze ikonę Mandylionu.
Warsztaty dla chcących zgłębić tajniki pisania ikon odbędą się w terminie 14 - 18.02. w JCK. Tematem warsztatów będzie kanoniczna ikona oblicza Jezusa Chrystusa - Mandylion. W czasie zajęć, krok po kroku uczestnicy poznają, jak powstaje ikona zgodnie z wielowiekowa tradycją. Od uczestników warsztatów nie wymaga się specjalnych predyspozycji. Organizatorzy zapewniają komplet materiałów i indywidualne podejście ikono-pisarki, pomysłodawczyni Pracowni Ikonograficznej z Puław Katarzyny Kolbuszewskiej.
Zapisy na warsztaty trwają do 1 .02.2017 r. Informacje i kontakt: ikonograficznym tel.: 570 776 225 oraz: www.jck.pl tel. 7576 423 880
Wernisaż wystawy ikon Katarzyny Kolbuszewskiej „Ikona - Obraz tajemnicy” w sobotę 28.01.2017 o godzinie 16.00 a Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Wystawa potrwa do 17 lutego 2017 r.