To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów

Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów

Wchodzimy do szkoły. Od progu witają nas uczniowie, którzy na nasz widok wstają z krzeseł i zachęcają do zapoznania się z ofertą programową. Elegancko ubrani, przy tym uśmiechnięci i zdyscyplinowani opowiadają o zaletach edukacji w Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze. Dzisiaj odbył się pierwszy z trzech dni otwartych dla gimnazjalistów.

O tym jak jest naprawdę w tej szkole świadczyli starsi uczniowie, którzy dzisiaj mieli za zadanie zaprezentować szkołę przed szerszym gronem, tym razem byli to gimnazjaliści. To też element ich przyszłej pracy, a więc mieli okazję sprawdzić swoje możliwości. Szkołę odwiedziło ponad 200 uczniów z gimnazjum nr 2 oraz z „czwórki” chcący przyjrzeć się możliwościom jakie daje wykształcenie w kierunkach – technik hotelarstwa, obsługi turystycznej, ekonomisty czy handlowca.

- 1 września już niedługo, jak co roku na wiosnę rozpoczynamy akcję promocyjną. To dni, w których uczniowie mogą nas odwiedzić, zobaczyć jak wyglądają pracownie komputerowe czy sala gimnastyczna, ale i porozmawiać z uczniami naszej szkoły – mówi dyrektorka Joanna Marczewska.

Celem spotkania jest przedstawienie oferty edukacyjnej w zakresie przedmiotów ekonomiczno, handlowo - hotelarskich i turystycznych. Oprócz czterech techników jest również oferta liceum profilowanego o kierunku ekonomiczno – administracyjnym. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło ponad 200 uczniów z gimnazjum nr 2 i 4, którzy dopiero zaczynają myśleć o wyborze dalszej szkoły.
- Nie jest zła ta szkoła, nie mam na razie sprecyzowanych planów co do wyboru, więc naprawdę nie wiem, gdzie pójdę się dalej uczyć – powiedziała Karolina z gimnazjum nr 2.
- Wszystko fajnie, ale nie wiem czy akurat to wybiorę, bo w Jeleniej Górze jest kilka innych szkół, do których myślę, że mogłabym chodzić – powiedziała jej koleżanka Monika.

Nauczyciele i uczniowie zapewniali o wysokiej jakości kształcenia oraz możliwościach kontynuacji nauki na dowolnych uczelniach wyższych w naszym kraju i nie tylko. Warto dodać, że Zespół Szkół Ekonomiczno – Turystycznych może pochwalić się ponad 90% skutecznością zdania egzaminu maturalnego (dane z 2010 roku).

- Staramy się być eleganccy, do tego nas zobowiązuje zawód, którego nauczamy. Staramy się wyglądać i zachowywać jak prawdziwy hotelarz. Każde tego typu spotkanie jest okazją, aby nasi uczniowie ćwiczyli realizacje zawodów i do tego dążymy – wyjaśniła dyrektorka Joanna Marczewska.

Kolejne spotkania otwarte odbędą sie 30 marca i 7 kwietnia br.

Więcej znajdziesz na stronie internetowej szkoły - kliknij

Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów
Hotelarze i nie tylko zachęcają gimnazjalistów

Komentarze (2)

czy kultywuje się tam nową tradycję ślubowania nowych uczniów w kościele katolickim?

nie wiem jak teraz ale ok 3 lat temu było ślubowanie w kościele...
i tak mało kto na to chodził :)