To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Hokus-pokus, a gdzie Focus?

Hokus-pokus, a gdzie Focus?

Już kilkukrotnie na łamach „NJ” zapowiadaliśmy rozpoczęcie budowy centrum handlowego Focus Mall między ulicami Kilińskiego i 1 Maja. Te zapowiedzi oparte były na zapewnieniach spółki Parkridge. Ostatnie ruchy na placu budowy to postawienie dwóch bilboardów z wizualizacją przyszłego obiektu, a później oświetlenie ich. Na stronie internetowej developera ciągle widnieje zapowiedź o otwarciu centrum w drugiej połowie przyszłego roku.

Tymczasem Robert Prystrom, lider stowarzyszenia „Wspólne Miasto” kolejny raz wezwał władze miasta do egzekucji kar umownych wynikających z aktu notarialnego, a dotyczących zobowiązań inwestora w razie nie wywiązania się z terminów budowy.

- Przez sześć lat poprzedni nabywca terenu po byłym targowisku, spółka „Atlant Polska” nie wbił nawet gwoździa na placu budowy i władze miasta nie zrobiły nic, by odzyskać grunt, albo wyegzekwować półtora miliona złotych kar umownych. Potem pojawił się nowy inwestor, który przejął zobowiązania firmy „Atlant” i także zobowiązał się aktem notarialnym do zapłaty kar umownych, jeśli nie spełni warunków aktu. I co? Wygląda na to, że miastu nie potrzeba pieniędzy, że zapisy tego aktu nikogo nie obchodzą i żadna ze stron nie ma zamiaru się z tego wywiązać – dodaje R. Prystrom, który sprawę terenu po byłym targowisku pilotuje od początku.

Od trzech tygodni czekamy na informację ze spółki Parkridge na temat planów inwestycji i kwestii wywiązania się ze zobowiązań zawartych w akcie notarialnym. Najpierw obiecano nam, że jak tylko pani prezes wróci z podróży służbowej, to odpowiedź będzie, później zaproszono nas do Warszawy po te kilka zdań odpowiedzi, a na koniec zapewniono, że jak tylko pani prezes wróci z kolejnej podróży, to informację otrzymamy. Wierzymy na słowo i czekamy.

Podobno w tym tygodniu przedstawiciele Parkridge odwiedzili władze Jeleniej Góry i kolejny raz rozmawiano o rozpoczęciu budowy Focus Mall w Jeleniej Górze.

Na zdjęciu powyżej oznaczono na zielono działki, które inwestor tylko dzierżawi od miasta.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 23/10.

Komentarze (8)

Pan Robert P. koniecznie chce, aby ta galeria, na którą czeka od cholery i trochę Jeleniogórzan, nawet nie rozpoczęła się budować.
Panie Robercie, czas by poddać się eutanazji (polityczno-społecznej) i przestać blokować inwestycje w smutnej, tak czy siak, Jeleniej!!!

Panie Prystrom Pan już miał swoją szansę i Panu dziękujemy, niech się pan zajmie pisaniem książek albo zaszyje się w jakiejś Białowieży :)

~FAJNIE !! .. jabłonki tam rosnącej nie uszkodzą ! .. i będą na jesien *fajne jabuszka !~ :) ~

..na pewno zazdrośćisz Panu Robertowi ? ~Hi, ..**Hocus-pokus na *niego nie działa !
..bo on jest Prawdziwym Czarodziejem !!
* :silly: * :silly:* :silly: *

` :angry: ´
~PA.*piipi
` :angry: ´
´ :angry: `

w pmpoland ?

Jestem handlowcem od 25 lat. Mam nie duży sklep, który pracuje na utrzymanie całej mojej rodziny. Mieszkam w Jeleniej Górze od urodzenia. Jestem w 100% za panem Robertem Prystromem! To jest racja, że lokalizowanie Focusa w samym sercu miasta jest dokonaniem egzekucji na naszych małych firmach.Uważam, że warto popierać Prystroma i że to będzie najlepszy prezydent na trudny czas w mieście. Ja z calą swoją rodziną zagłosujemy na pana Prystroma.