To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Henryków Lubański w trójce najpiękniejszych wsi Dolnego Śląska

Henryków Lubański w trójce najpiękniejszych wsi Dolnego Śląska

Tytuł trzeciej najpiękniejszej wsi Dolnego Śląska 2011 roku i 2 tys. złotych powędrowały w ubiegłym tygodniu do wsi Henryków Lubański w gminie Lubań. Jury doceniło rokrocznie organizowane przez mieszkańców imieniny Henryka i ich starania o jak najlepsze wykorzystanie atutów miejscowości tj. alei cisowej i szlaku św. Jakuba.

„Gratuluję Księdzu Proboszczowi i parafianom sukcesu. Oby tak dalej i....do przodu" albo "cieszę się, że mieszkam w jednej z najpiękniejszych wsi Dolnego Śląska" – oto fragmenty smsów z gratulacjami jakie w miniony weekend docierały do księdza Jana z Henrykowa Lubańskiego. Z sukcesu wsi dumne są więc nie tylko władze, ale również sami mieszkańcy wsi.

Pierwsze miejsce przypadło natomiast wsi Dobków w gminie Świerzawa. Na uwagę zasługuje również nagroda specjalna jaką jury w tym roku postanowiło przyznać m.in. wsi Pokrzywnik w gminie Lubomierz za niezwykłe zaangażowanie mieszkańców, starania o zachowanie tradycji i sprecyzowaną wizję rozwoju ich wsi.

W tegorocznych zmaganiach o tytuł najpiękniejszej wsi wzięło udział 19 miejscowości. Celem konkursu jest wypromowanie najbardziej aktywnych i wzorcowych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich. Jak widać zgodnie z zamierzeniem pomysłodawców zdrowa rywalizacja wsi zmobilizowała mieszkańców i pomogła zrealizować wiele przedsięwzięć. Organizatorem trzeciego już konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” był urząd marszałkowski.

Fot. STOB

 

 

Henryków Lubański w trójce najpiękniejszych wsi Dolnego Śląska
Henryków Lubański w trójce najpiękniejszych wsi Dolnego Śląska
Henryków Lubański w trójce najpiękniejszych wsi Dolnego Śląska
Henryków Lubański w trójce najpiękniejszych wsi Dolnego Śląska

Komentarze (2)

A MOŻE TAK KILKA ZDJĘĆ OWEJ WSI , BO WIĘKSZOSC PEWNIE NIE MA POJĘCIA CO TO JEST I GDZIE LEŻY, A NAPEWNO NAWET SOBIE NEI WYOBRAŻA JAK WYGLĄDA

fajna ta dziewczyna w niebieskiej sukience:)