To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gwiazdy na Bolesławieckim Święcie Ceramiki

Gwiazdy na Bolesławieckim Święcie Ceramiki

Zespoły Pectus, Golec uOrkierstra będą gwiazdami sceny muzycznej podczas zbliżającego się Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Impreza już niebawem – w dniach 17-21 sierpnia.

Bolesławiec wyróżnia trwająca od kilku stuleci tradycja wyrobów ceramicznych. Podczas święta ceramiki, które organizowane jest po raz 22., w dniach 17 - 21 sierpnia na jednym z największych europejskich kiermaszów zaopatrzyć się będzie można w ceramikę użytkową i dekoracyjną. Tradycyjnie szereg działań związanych z gliną oraz bogaty program artystyczny odbywać się będzie w weekend (19-21 sierpnia). Wieczorami na dużej scenie wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej:

 

Piątek, 19 sierpnia 2016
PECTUS - polski zespół pop-rockowy. Wśród licznych sukcesów zespołu warto wyróżnić występ podczas Jubileuszowego 50. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. PECTUS otrzymał tam dwie Super Jedynki: w kategorii "Super Zespół" oraz "Super Występ". Obecny skład zespołu to: Tomasz, Marek, Mateusz i Maciej Szczepanik. Największe przeboje: „To, co chciałbym Ci dać”, „Barcelona”, „Jeden moment”, „Oceany”.
GOLEC uORKIESTRA – jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup muzycznych w Polsce, założona w 1998 roku przez braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców. Artyści łączą tradycyjne, etniczne brzmienia muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock'n'rolla, rythm'n'bluesa, oraz muzyki jazzowej. Podczas swojej kilkunastoletniej działalności muzycy zagrali ponad tysiąc pięćset koncertów w Polsce i za granicą. Największe przeboje: „Lornetka”, „Crazy is my life”, „Słodycze”, „Pędzą konie”, „Kto się ceni”, „Ściernisco”.

 

Sobota, 20 sierpnia 2016
GRZEGORZ HYŻY - finalista trzeciej edycji programu X Factor, założyciel i lider zespołu Grzegorz Hyży & Band. W kwietniu 2014 roku ukazał się debiutancki singel „Na chwilę”, który dotarł do pierwszego miejsca polskiego zestawienia airplay. Utwór zapowiadał pierwszy album studyjny wokalisty pt. „Z całych sił”. Największe przeboje: „Na chwile”, „Pusty dom”, „Wstaje”, „Zagadka”.

 

Niedziela, 21 sierpnia 2016
KATE RYAN - flamandzka piosenkarka muzyki pop i eurodance. Laureatka nagrody World Music Awards w kategorii Najlepiej Sprzedający się Artysta z Beneluxu, za sprzedaż ponad 3,5 miliona płyt na świecie. W 2014 otrzymała nagrodę Eurodance Web Awards za singel „Not Alone”. Największe przeboje: „Ella Elle L'a”, „Désenchantée”, „La Promesse”.

Szczegóły na www.boleslawiec.eu lub www.swietoceramiki.pl 

 

Komentarze (2)

GOLEC uORKIESTRA – jednak z najbardziej rozpoznawalnych grupa muzycznych w Polsce