- Nowa ustawa śmieciowa może powodować sytuacje, że mieszkańcy bądź wspólnoty nie będą mieli wolnego terenu na ustawienie pojemników – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Przygotowaliśmy projekt uchwały o zajęciu pasa drogowego na pojemniki na odpady.
Proponowana stawka to grosz za metr kwadratowy. - Biorąc pod uwagę, że kosz zajmuje pół metra, wychodzi rocznie niecałe 2 złote – mówi Papaj.
Zastrzega jednak, że nie wszystkie wspólnoty i mieszkańcy będą mogli skorzystać i zostawić pojemniki na chodniku. Dotyczy to tych, którzy nie mają miejsca na terenie wspólnoty. - To urząd będzie oceniał i wydawał decyzję o zajęciu pasa. Jeżeli wspólnota będzie miała swój teren, na którym może stanąć pojemnik, to miasto takiej zgody nie wyda – zaznacza. - Ale są takie przypadki, np. na Zabobrzu, gdzie spółdzielnia mieszkaniowa nie ma gdzie postawić pojemników.
Komentarze (12)
kto rozumie o co chodzi ręka do góry!?
Ja rozumiem! Chodzi o to, by idąc przez miasto chodnikiem uważać na kubły na śmieci, bo będą je stawiać wszędzie. Ekologia tego wymaga!
Strasznie będzie wyglądało centrum miasta, zamiast zieleni stojace kubły na smieci. Zabytkowe, odnowione kamienice otoczone pojemnikami
dlaczego nie za darmoszkę? nawet te 2,00 (dwa złote)a urząd musi ściągnąc od mieszkańca.Pan Papaj już policzył ile to będzie kasy? na jaki cel bedą przeznaczone te środki pieniężne?
Zastanawiam się jak zostanie rozwiazany problem tzw. gabarytów, miasto gwarantuje odbiór 2 razy w roku, czy będzie firma na tzw. żądanie i za ile.
Straż miejska będzie karała za porzucone telewizory, krzesła, zlewozmywaki i jak wspólnoty mają się ustrzec przed podrzucaniem śmieci. Wszędzie kamery?
W takim razie panie zdzierco Papaj rozlicz pan CO DO GROSZA te 28 zł. od osoby miesięcznie za niesegregowane śmieci. Komu i ile pan z tego faktycznie zapłacisz, skoro brakuje panu w tej kwocie tego jednego grosika, który chcesz pan dodatkowo wyłgać od mieszkańców? !!!!! Chcemy wiedzieć, za co faktycznie panu mamy płacić, a jeśli się nie podoba - spadaj pan na swoje, a nie zryj waść z naszej, wspólnej miski!
Ile chcesz waść płacić za miejsce w ratuszu, które zajmuje śmietnik, jak pan tam napełniasz swymi "pomysłami"? Dolicz też waść cenę stołka, w który pan tam pierdzisz, miast dbać o sprawy swych wyborców, walcząc tylko o kasę dla siebie i swych kolesi? Ile jesteśmy zmuszani płacić za to za pana? Tylko bez łgarstwa!
Tylko mendę to rajcuje, kiedy prawdę "zminusuje".
--------- POPIERAM OKRADANEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ustawa na miasto nałożyła obowiązki i "własność" śmieci - to co będą sobie sami ten grosz płacić. Mieszkaniec ma zapłacić opłatę śmieciową (wolę podatek śmieciowy). Kosz nie jest obowiązkiem, są gminy gdzie jest to worek. I teraz może w UM myślą - ile worek zajmuje m2 i czy nie wpłynie nam więcej do kasy.
Proponuje popracować nad ustawą śmieciową która jest do d...y i zwiększyć segregacje śmieci by nie robić dodatkowego zamieszania z segregacją proponuje ustawić dodatkowe kosze.
1.- jeden kosz duży pojemnik siatka na butelki plastikowe
2.- drugi kosz biały na na butelki szklane białe
3.- trzeci kosz zielony na butelki szklane kolorowe
4.- czwarty kosz niebieski na papier makulaturę
5.- piąty kosz metalowy na zimny popiół z pieca
6.- szósty kosz żółty na plastikowe zakrętki, torebki i reklamówki
7.- siódmy kosz czerwony na kapsle puszki po napojach i itp, drobny złom
8.- ósmy kosz biały czerwonym krzyżem na opakowania po lekach,przetermi.itp
9.- dziewiąty kosz pomarańczowy na akumulatory, baterie itp.
10.- dziesiąty kosz szary na resztki z kuchni obiadu itp.
11.- jedenasty kosz szary na potłucz. szkło okienne, luster,szyb samochodo.
12.- dwunasty kosz Brązowy na odpady biodegradowalne: odpady kuchenne (zarówno pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego), odpady z ogrodów, pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych (liście, skoszona trawa, drobne gałązki)
Dodatkowo by ludziom nie utrudniać dalekiego dojścia do koszy, gdzie na dzień dzisiejszy na wsi trzeba niemal pokonać 1 km, by posegregowane śmieci wyrzucić. Jak wiadomo są ludzie niepełnosprawni jak i starsi dotyczyć to będzie każdego w podeszłym wieku proponuje więc te kosze ustawiać każdemu przed posesją budynkiem. Dzięki temu zrobi się na ulicach bardziej kolorowo....
Do Miś
Zapomniałeś dodać żeby było jaśniej to jeden grosz od jednego pojemnika. To nic że będziemy płacić ogromne kwoty. Jak widać prezydent się chyba okropnie nudzi na tym fotelu i zafundował nam kolejne opłaty.......
Panie prezydencie jeden grosz???? co tak mało niech pan doda więcej zer wiosny nie ma to niech Jeleniogórzanie z radości na twarzy się opalą....