Granica ciągle walczy o utrzymanie

Granica po przegranej tydzień wcześniej w Kowarach była pod ścianą i chcąc myśleć o pozostaniu w IV lidze musiała wygrać z mającą jeszcze szansę na awans do III ligi Miedzią II Legnica. Zadanie wykonała.

Zawodnicy z Bogatyni dobrze weszli w mecz, bo już w pierwszej minucie prowadzili 1:0. Mikulski wrzucał piłkę z autu w pole karne, a Dawid Więckiewicz głową z bliskiej odległości wpakował ją do bramki obok interweniującego bramkarza gości Pawła Muchy. W 10 minucie w polu karnym faulowany był Radosław Pietkiewicz, sędzia nie miał wyjścia i musiał podyktować rzut karny. Egzekutorem karnego był sam poszkodowany, który strzelił nieprecyzyjnie i bramkarz gości popisując się piękną paradą obronił strzał naszego zawodnika. W 30 minucie Chrzanowski z bliskiej odległości nie pokonał dobrze broniącego w tym meczu Pawła Muchę. To co nie udało się kapitanowi Granicy w 37 minucie, to się udało Łukaszowi Pastuszce, który po ładnej akcji całego zespołu strzelił nie do obrony w długi róg i było 2:0 dla Granicy. Gospodarze poszli za ciosem i w 45 minucie Marcin Chrzanowski tuż przed zejściem do szatni z 25 metrów strzelił piękną bramkę.
W drugiej połowie nieoczekiwanie nastąpiła zmiana ról, zawodnicy Granicy cofnęli się do głębokiej obrony. W pierwszych trzech minutach zawodnicy z Miedzi dwukrotnie zagrozili bramce Czekańskiego. W 52 minucie po faulu zawodnika z Bogatyni we własnym polu karnym, Kamil Zieliński strzelił z karnego bramkę i było 1:3. Zawodnicy Miedzi nie odpuszczali i dalej atakowali. Efektem tej przewagi była zdobyta druga bramka w 62 minucie przez zawodników z Legnicy. Trener Granicy Ireneusz Słomiak dokonał trzech zmian, które poprawiły grę w środku pola. Poskutkowało, Granica odzyskała świeżość, co udowodniła pięknym golem kapitana Marcina Chrzanowskiego w 82 minucie.
– Chciałem wraz z prezesem Jackiem Panfilem podziękować wszystkim naszym zawodnikom oraz trenerom za walkę i ambicję a kibicom za doping na stadionie – powiedział Andrzej Lipko, konsultant Granicy ds. sportowych. – Miłym akcentem spotkania był występ w barwach Miedzi Legnica naszych dwóch młodych utalentowanych wychowanków - Pawła Muchy i Dawida Grittnera, którym życzymy dużo sukcesów sportowych na arenach piłkarskich.

MKS Granica Bogatynia - Miedź II Legnica 4:2 (3:0)
Bramki: Dawid Więckiewicz, Łukasz Pastuszko, Marcin Chrzanowski x2 oraz Kamil Zieliński i Adam Wasilewski
Widzów: 300.
MKS Granica Bogatynia: Jarosław Czekański, Łukasz Duduć, Grzegorz Kazmierski, Damian Sochacki, Sebastian Mikulski, Łukasz Pastuszko, Marcin Chrzanowski, Michał Szydło (70 minuta Marcin Gawlik), Dawid Więckiewicz, Radosław Pietkiewicz (80 minuta Gracjan Janiak), Grzegorz Sawicki ( 77 minuta Michał Marszałek).