To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gipsiak skazany

Gipsiak skazany

Dwa lata pozbawienia wolności (bez zawieszenia), grzywna w wysokości 7200 zł oraz obowiązek zwrotu trojgu pokrzywdzonym utraconych pieniędzy (w sumie 24 tys. zł) orzekł sąd rejonowy w Lwówku wobec Jarosława Ż, znanego jako Gipsiak.

Jarosław Ż. przez dłuższy czas pożyczał mieszkańcom Lwówka pieniądze, żądając spłaty wielokrotności zaciągniętych długów. Od opornych – brutalnie. Jedna z osób, która zdecydowała się zeznawać, pożyczyła od Gipsiaka 2700 zł, oddała mu 10000, a dług i tak nie był spłacony. Jerzy R. Kierował także próbami wyłudzenia kredytów od instytucji finansowych. Mieli je zaciągnąć w sowim imieniu, ale na rzecz Jarosława Ż. jego dłużnicy.

Wyrok wobec Jarosława R. Jest nieprawomocny, prokuratura złożyła apelację ze względów formalnych. Na pewno nie zmieni się co do orzeczonych kar, przede wszystkim dlatego, że ich wymiar został uzgodniony z oskarżonym i postępowanie sądowe toczyło się w uproszczonym trybie. Zmianie może jedynie ulec zasada zaliczenia czasu spędzonego w areszcie (Jarosław Ż. był w nim od grudnia 2008 do czerwca 2009) na poczet orzeczonych kar.

Oprócz Jarosława Ż. skazano także Jarosława T. za próbę wyłudzenia 10 tys. zł kredytu w bolesławieckim PKO BP i 15 tys. zł w Pd-Zach SKOK , Iwonę K. za próbę tego samego w SKOK Stefczyka.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 30/09.

Komentarze (32)

Szkoda Gipsiaka. Byłby dobrym ministrem finansów oraz skarbu na obecny kryzys. Przed naszym rządem wielka prywatyzacja... Deficyt finansów publicznych byłby zażegnany.

Pewnie to co zwykle. Ale ja dziś widziałem Gipsiaka w schronisku! ;)

..do - [~Jacek.K..]..Ciekawe co mysli o tym ..nasz ANONIMEK ?

pipi żenada

Brawa dla Pani Marioli za odwagę.Co to za przedsiębiorcy Jerzy M. i Grzegorz G.???Może coś bliżej???

"Na pewno nie zmieni się co do orzeczonych kar, przede wszystkim dlatego, że ich wymiar został uzgodniony z oskarżonym"

Słynny konfident poszedł na układ? :lol: :lol: :woohoo:

Ja Tobie proponuję to zrobić.Ty idioto.

"Jerzy R. Kierował także próbami wyłudzenia kredytów od instytucji finansowych. Mieli je zaciągnąć w sowim imieniu, ale na rzecz Jarosława Ż. jego dłużnicy"
"Wyrok wobec Jarosława R. ..."
Ktoś kto pisał ten artykuł lekko namieszał z imionami i nazwiskami

Nie tylko seria samobójstw od lipca 2007 do marca 2008.A samobójstwo Rafała nie miało związku z Gipsiakiem????Szkoda chłopaka super kolega,wspaniały kumpel.Współczucia dla rodziny.A Ty Gipsiak zdychaj w pierdlu.

A co to za Jerzy R.???????????????Czyżby jeden z cwaniaczków Lwóweckich, co udaje,że ma pieniądze. :unsure: :unsure: :unsure:

A za rok wyjdzie i będzie robił to samo.(za dobre sprawowanie)STRASZNE TO WSZYSTKO!!!!!!

wy jestescie wszyscy tak poje... ze glowa mala!!!!!wezcie wy sie odpier...i poszukajcie jakiegos tworczego zajecia!A najlepiej wezcie sznurek i sie powiescie ale nad rzeka bo jak sie galaz urwie zebyscie sie potopili dziady kalwaryjskie

Gipsiaku,aleś ty cymbał.Bohaterem miasteczka już pewnie nie zostaniesz.I faktycznie pora po odsiedzeniu w pierdlu wziąść się za łopatę i pracować na chlebek.Bo przyjdzie pora że będziesz musiał sprzedać nieuczciwie kupione mieszkanko.

Jaro, nie martw się. Z głodu jeszcze nikt się nie zesrał. Stracisz kurczaki, mieszkanie i wszystko ale zostanie coś po tobie. A raczej ktoś. To nic, że mówią, że nie twoje. Kochać będziesz jak swoje, prawda? Trzymaj się ciepło i chodź przy ścianie we więźniu jeśli co zadek miły. Powodzenia i do zobaczenia!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

w więzieniu a nie >

.Nie nakręcajcie się.Jet raczej pewne że Jarek siedzieć nie będzie,teraz pracuje(?????/ na budowie,jest jedynym żywicielem rodziny i co najważniejsze stać go na bardzo dobrą "papugę".

Mirelka,co za bzdury wypisujesz.To po co ta komedia z Sądami.i tyle samobójstw we Lwówku przez gnoja.A co kogo obchodzi jego niunia,Pierwszy mąż był za biedny,to leciała za oszustem.Jaka samotna matka? niech teściowa pomaga.Gipsiak ma do sprzedania ogromne mieszkanie i starczy na utrzymanie.A odsiedzieć musi,łaski nie robi.i tak śmiesznie niski wyrok,jak dla przedszkolaka.

Może i wypisuję bzdury i bardzo chciałabym się mylić,ale znam tą małomiasteczkowość i wiem że tu duże pieniądze zrobią wszystko.A my możemy sobie tylko nerwy strzępić myśląc o takich bydlakach jak Gipsiak,który nigdy się pracą nie zhańbił a w tej chwili niby pracuje/lewe zatrudnienie u kumpla/.I tak jest że dzięki podjętej pracy i dlatego że ma dziecko na wychowaniu będzie łagodnie potraktowany.Też zastanawiam się d la c z e g o?.

A tak poza tym to z tą serią samobójstw sądy wcale nie łączą osoby Gipsiaka.

Duże mieszkanie,które modernizuje podobno zabrał Lipkowi za długi.Prawda,że takie bydle wiele może zdziałać w grajdole.Jeśli faktycznie Gipsiak nie pójdzie siedzieć ...to już musi być koniec świata.Przestaniemy wierzyć w sprawiedliwość i poważne organa.

Ano SAdy nie łączą bo ludzie boją się bydlaka i nie zeznają.Gipsiak ma dużo kasy i za parę groszy jego żołnierzyki mogą zrobić krzywdę.

moj maz tez porzyczyl piniadze od gipsa rok temu 1000zł splacamy go do dzis oddalismy mu 1500zł bo tak naliczyl od setek ja mam 3 dzieci i ucieklismy z kraju przez niego dla czego bo bałam sie go tych jego zolnierzykuw taka jest prawda i wiem ze wyszedł z wiezienia i nadal zbiera swoje długi a co do tych wisielcuw to polowa nich powiesila sie przez niego.Teraz udaje ze pracuje u grzeska by dobrze wypasc w sadzie ale to lipa bo grzesiek taz ma długi u niego.

POdobno Gipsiak skazany i co z tego?Dalej czuje się bezkarny,bo nikt nie ma odwagi wsadzić go do pierdla.Tyle ważnych ludzi z miasteczka zamoczył,że chyba przy jego szczęściu,i nieuczciwej kasie uda mu się.

Hee chodza słuchy ze G.Kozar został zatrzymany z duzą iloscia proszków za granica i tam siedzi...wie ktos cos...

A skąd gipsiak ma pieniążki na przesiadywanie w kruku i stawianie wszystkim
dookoła? Przecież ledwo utrzymuje swoją rodzinkę, prawda? Posłać gnoja do
więzienia, niech odpokutuje wszystkie krzywdy wyrządzone ludziom!!!! Menda
społeczna!! Podobnie z rodzeństwem "kóz" lwóweckich. Skąd babiki
mają kasę? Podobno jeden z nich znów siedzi za prochy. Wszystkich powinni
pozamykać i wykastrować, żeby się takie barachło nie pleniło więcej.
Gorsze to od zarazy. Tylko krzywdzić innych potrafi.

od mruczkow sie odczepcie przedewszystkim od Andrzeja on juz jest i tak glupi ze nieweim o co chodzi . gipsiak to szmata slyszalem ze zostanie odpalony i tak i tak wiec gadzina zdechnie ,