To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gimnazjaliści – lepsi niż rok temu

Gimnazjaliści – lepsi niż rok temu

Tylko o kilka dziesiątych procenta Jelenia Góra przekroczyła w tym roku średni wynik z egzaminów gimnazjalnych w kraju. Nieznacznie przewyższyła też normę dla Dolnego Śląska. To niewielki, ale jednak sukces, zwłaszcza po druzgocących wynikach sprzed roku.

Liderzy wciąż ci sami

55,95% to średni wynik jaki z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej łącznie uzyskała Jelenia Góra w tegorocznych testach gimnazjalnych. Średnia krajowa wyniosła 55,75%, a wojewódzka 54,6%. Pobieżna analiza mogłaby zatem wskazywać na to, że z naszymi gimnazjami nie jest wcale tak źle. Ale to mylny wniosek. Wysokie noty zawdzięczamy zaledwie trzem placówkom, które w znacznym stopniu przekroczyły krajową, wojewódzką, a nawet miejską średnią i to one zawyżyły nam końcowy rezultat. Należą do nich niezmiennie od lat gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1, Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Społeczne. Reszta placówek tego szczebla uplasowała się poniżej wszystkich trzech średnich. Najsłabiej z części humanistycznej (język polski, historia i WOS) i matematyczno-przyrodniczej (matematyka i przedmioty przyrodnicze) wypadło Gimnazjum Nr 2. Najboleśniejszą porażkę szkoła odniosła z matematyki, z której uzyskała zaledwie 30,1%. Dla porównania gimnazjum przy Żeromie zebrało aż 81,4% z tego przedmiotu. Najgorzej z powiatów wypadł natomiast lwówecki, gdzie kiepsko poszła matematyka (na równi z powiatem jeleniogórskim), historia i WOS oraz język angielski na poziomie podstawowym.

 

Cały artykuł przeczytasz w ostatnim numerze "Nowin Jeleniogórskich".

tabela.jpeg

Komentarze (2)

Takiego bełkotu dawno nie czytałam. Błędy stylistyczne i merytoryczne; niezrozumienie problemu. Kobieto wróć do szkoły. "NJ" - wstyd!

Jaki człowiek to pisał ? Mnówstwo błędów, tekst źle się czyta i jest niezrozumiały kontekstowo.