To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gala Sylwestrowa z waltornistami i Grażyną Wolszczak!

Galę Sylwestrową poprowadzi popularna polska aktorka Grażyna Wolszczak

Dookoła rozbrzmiewa nastrojowe, świąteczne kolędowanie, tymczasem jeleniogórska filharmonia szykuje się już na rozrywkowe pożegnanie kończącego się roku.

We wtorek, 30 grudnia, o godz. 19.00, rozpocznie się nietuzinkowa Gala Sylwestrowa zatytułowana ...Nie depcz mi po piętach... O muzyczną warstwę sylwestrowego koncertu zadba Dariusz Mikulski, który stanie za pulpitem dyrygenta. Wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej zagra mistrzowski Kwartet waltorniowy w składzie: Stefan de Leval Jezierski, Maciej Baranowski, Grzegorz Curyła, Aleksander Pokrywka.

Program koncertu w sylwestrowo – karnawałowym stylu: G. Rossini – Uwertura do opery Włoszka w Algierze, R. Schumann – Konzertstuck na 4 waltornie i orkiestrę F-dur op. 86, J Strauss – Uwertura do opery Baron cygański, J. Strauss II – Kaiser-Walzer op. 437, J. Strauss – Polka Tritsch-Tratsch, J. Strauss – Polka Pizzicato, J. Strauss – Walc Róże Południa op. 388.
Szampański wieczór poprowadzi popularna polska aktorka Grażyna Wolszczak!

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na tegoroczną Galę Sylwestrową w Filharmonii Dolnośląskiej. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w poniedziałek, 29 grudnia, po godz. 12.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich” z zapowiedzią tego muzycznego wydarzenia. Zapraszamy!