Finepharm idzie na awans

Na dwie kolejki przed końcem rundy rewanżowej młode piłkarki ręczne MKS-u Finepharm zapewniły sobie miejsce w czołowej czwórce drużyn, które powalczą o awans do ekstraklasy kobiet. Tym samym podopieczne trenera Mirosława Urama są już pewne zachowania statusu I-ligowca w nowym sezonie, gdy nie uda się batalia o wyższy stopień rozgrywek. W zaległym meczu grupy B I ligi jeleniogórzanki zwyciężyły w Nowym Sączu zespół Beskidu 26:25 (13:10).

Prawie przez całą pierwszą część wyrównanego spotkania trwała walka „bramka za bramkę” i dopiero w końcowych minutach szczypiornistki Finepharmu trzykrotnie trafiły do siatki. Po zmianie stron Beskid długo utrzymywał przewagę kilku goli. W 47 minucie gospodynie wygrywały 22:18, potem 25:24. W ostatnich minutach ekipa z Jeleniej Góry zdobyła dwie bramki i mimo wykluczeń z gry potrafiła obronić korzystny wynik. Po osiem goli wywalczyły Agata Pawliszak i Katarzyna Bieńko, pięć Kasprzak, cztery Krystyna Konarzewska, jeden Sara Latuszek.

Po 12. serii I ligi Finepharm z dorobkiem 14 punktów, bramki 347:345, zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Tyle samo „oczek” (bramki 328:312), mają szczypiornistki SMS-u Gliwice. Liderki z SPR-u II Lublin są lepsze od Finepharmu o pięć punktów (bramki 377:303). Druga klubowa drużyna KPR-u Jelenia Góra znajduje się na przedostatniej, siódmej pozycji.