Finepharm AZS KK nie sprostał liderkom - podsumowanie kolejki

Koszykarki Finepharmu Jelenia Góra nie sprostały prowadzącym w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet gorzowiankom i przegrały na wyjeździe z AZS PWSZ 84:72.

Mecz był bardziej wyrównany niż wskazuje na to wynik. Pierwsza kwarta to badanie się wzajemne obu zespołów i ocenianie siły ofensywnej drużyn. Lepiej z tej małej konfrontacji wyszły zawodniczki z Gorzowa, które wygrały 23:20. Druga kwarta przebiegała niemal identycznie jak pierwsza. Nadal bardzo dobra ofensywa z obu stron. W zespole jeleniogórskim jak zwykle szalała Ryan Coleman, która często zdobywała punkty po indywidualnych akcjach. Nie przyniosło to jednak skutków w postaci doprowadzenia do remisu i drugą kwartę również wygrał zespół gospodarzy.

Druga część spotkania to nadal zażarta walka kosz za kosz. Z bardzo dobrej storny pokazała się w tej części meczu Katarina Ristić, która świetniej kreowała grę w ataku, a na dodatek sama zdobywała punkty. Nie pomogło to jednak na zniwelowanie strat i przed ostatnią częścią meczu to liderki PLKK nadal prowadziły pięcioma punktami. Ostatnia kwarta nie dała jednak złudzeń naszym zawodniczkom.

Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zagrały bardzo słabe dzięsięć minut w defensywie co zaskutkowało dużą liczbą straconych punktów. Na dodatek problemy z faulami miała Ristić i gra w ataku spoczęła na osamotnionej Coleman. Amerykanka nie dała jednak rady odwrócić losów spotkania i Finepharm uległ zespołowi z Gorzowa 72:84. Było to tym samym 11. zwycięstwo drużyny AZS PWSZ w tym sezonie.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 84:72 (22:20, 23:20, 15:15, 24:17)

Finepharm: Coleman 23, Skorek 17, Ristić 17, Górzyńska-Szymczak 6, Babicka 4, Merideth 2, Gawrońska 3, Kędzia 0.
Gorzów Wlkp.: Breitreiner 19, Zohnova 19, Żurowska 14, Taylor 10, Crawford 6, Richards 6, Kaczmarczyk 4, Zalesiak 4, Czubak 2.