To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Finał Lwóweckiego Festiwalu Talentów 2019

Finał Lwóweckiego Festiwalu Talentów 2019

W sobotę, 30 marca, o godzinie 18.00, widownia w hali sportowej przy szkole podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zapełni się zapewne do ostatniego miejsca. Na festiwalowej scenie tanecznie i wokalnie zaprezentuje się dziesięciu młodych wykonawców (do 20 lat), wybranych przez jury w marcowych eliminacjach spośród dwudziestu chętnych. Najlepsze talenty wybierze publiczność w specjalnym głosowaniu. Wstęp na finał tegorocznego Lwóweckiego Festiwalu Talentów jest bezpłatny.

- Do siódmej edycji otwartego konkursu – Lwóweckiego Festiwalu Talentów zgłosili się piosenkarze i tancerze z miasta i gminy Lwówek Śląski oraz z Lubania, Gryfowa, Lubomierza, a nawet z Legnicy i Zgorzelca – mówi dyrektor Lwóweckiego Ośrodka Kultury, Tadeusz Dzieżyc. - W półfinale swoje umiejętności zaprezentują: Zuzanna Szymaniak, Wiktoria Zientara, Zofia Żuchowska, Małgorzata Szostak, Kornelia Hajduk, Julia Romaniuk, Honorata Szulc, Artur Sikora, Anna Michoń i Ewa Skrzydłowska. Każdy wykonawca wystąpi w jednym utworze. Z wymienionej dziesiątki jury wybierze finałową trójkę. Może też przyznać wyróżnienia. W przerwach przypomną się konkursowi zwycięzcy z minionych lat.

W swojej kategorii (taniec lub śpiew), każdy finalista musi zaprezentować nowy utwór. Kolejność festiwalowych laureatów ustali ponad pięćset osobowa publiczność w powszechnym głosowaniu na specjalnych bloczkach wrzucanych do urn. Najlepsi wykonawcy odbiorą nagrody pieniężne w kwocie 1000, 600 i 400 złotych.

Lwówecki Festiwal Talentów odbędzie się pod patronatem burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski Marioli Szczęsnej. Imprezę, która ma już ustaloną, wysoką markę i renomę, organizuje Lwówecki Ośrodek Kultury. Współorganizatorami festiwalu są lwóweckie szkoły podstawowe nr 1 i nr 2.