To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Finał Lwóweckiego Festiwalu Talentów 2018 już w sobotę!

Finał Lwóweckiego Festiwalu Talentów 2018 już w sobotę!

Rozstrzygnięcie Lwóweckiego Festiwalu Talentów 2018 już w najbliższą sobotę, 10 marca, od godziny 18. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim. W programie siódmej już edycji imprezy występy półfinałowe i finałowe uczestników, którzy z sukcesem przeszli eliminacje oraz głosowanie publiczności na najlepsze młode talenty. Uwaga! Ilość miejsc na widowni ograniczona. 


Celem Lwóweckiego Festiwalu Talentów jest wspieranie dzieci i młodzieży w wieku do 20 lat w rozwijaniu uzdolnień i talentów, wyłonienie najciekawszych osobowości wśród dziewcząt i chłopców posiadających różnorakie umiejętności i talenty oraz rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży – podkreśla dyrektor Lwóweckiego Ośrodka Kultury – głównego organizatora konkursu, Tadeusz Dzieżyc. - Różnorodne talenty po raz trzeci z rzędu chcemy zaprezentować w środowisku lwóweckim, a także promować alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Współorganizatorami konkursu są „podstawówki” nr 1 i nr 2 w Lwówku Śląskim.

Konkurs odbywa się w trzech etapach. Pierwszy, eliminacyjny z udziałem 22 wykonawców, odbył się już w końcu lutego w Szkole Podstawowej nr 1. Nie mogli w nim uczestniczyć laureaci głównych nagród z poprzednich dwóch edycji Festiwalu Talentów. W sobotnim półfinale w hali przy Alei Wojska Polskiego 1, wystąpi dziewięciu wybranych przez komisję solistów i grupa taneczna z Giebułtowa. Każda krótka, ale w tej edycji bardzo urozmaicona prezentacja sceniczna potrwa maksymalnie trzy minuty. Będzie śpiew, taniec nowoczesny, gra na instrumencie i sportowy pokaz akrobatyczny.

Zostanie wybranych trzech finalistów. Wykonają oni po jednym utworze (lub pokazie) w tej samej, co w półfinałach, kategorii artystycznej, ale będzie to inny, nowy utwór (pokaz). Młode talenty ocenią komisja i kilkusetosobowa publiczność poprzez głosowanie na otrzymanych kuponach. Wszyscy uczestnicy pół- i finałów konkursu odbiorą dyplomy. Podczas Gali zwycięzcy Lwóweckiego Festiwalu Talentów za miejsca 1 – 3 otrzymają nagrody pieniężne po 1.000, 600 i 400 złotych.

Uczestnicy konkursu:

Nataniel Wiśniewski
Niespełna 7-letni chłopiec, od 2 lat podejmuje naukę gry na pianinie. Uwielbia poznawać otaczającą go rzeczywistość i odkrywać jej tajemnice

Mateusz Wiszniowski
Uczeń III klasy gimnazjalnej SP nr 1 w Lwówku Śląskim. Utalentowany sportowiec lekkoatleta, lubi grę na pianinie.

Katarzyna Karpiszyn
taniec nowoczesny
Joanna Rzeźwicka
Asia jest uczennicą pierwszej l kasy szkoły podstawowej Masters Academy. Na lekcje baletu chodzi od 3 lat. W 2017 roku wzięła udział w wielu turniejach tanecznych.
Do jej największych osiągnięć należą:
- I miejsce, Puchar Polski w Karpaczu
- IV miejsce na Tanecznych Mistrzostwach Świata w Czechach
- I miejsce na mistrzostwach Polski we Wrocławiu

Anna Michoń
Ania ma 9 lat. Uwielbia śpiewać i tańczyć

Zuzanna Pietruszkiewicz
Trenuje w klubie ZTA Aurum w Złotoryi. Uczęszcza do Zespołu Szkół im. św. Jadwigi Śl. we Wleniu, do klasy III gimnazjum. Inne zainteresowania – śpiew

Oliwia Lipińska
Uczennica 3 klasy gimnazjalnej SP nr 1 w Lwówku Śląskim

Nikola Zmarzła
Marzeniem Nikoli jest śpiewać i tańczyć

Amelia Skrucha
Amelka już jako małe dziecko lubiła śpiewać i rytmicznie poruszała się w takt muzyki. Jej pasją jest muzyka.

Mała Alternatywa - grupa taneczna z SP w Giebułtowie w składzie:
Tamara Siemek, Wiktoria Janiszek, Amanda Jadczak, Dominika Orkowska, Jessica Orkowska, Sara Jadczak, Wiktoria Kowalska, Julia Pawłowska, Dominik Styczyński.
Grupka „drewniaków” która ciągle uczy się tańczyć, a co nie wytańczy to dowygląda – najgorsze jest jednak, to że musi wykonywać często szalone pomysły prowadzącego zespół.