To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Finał II Festiwalu Muzyki XX Wieku

Wspólnie z jeleniogórską orkiestrą jako solistka wystąpi znakomita pianistka Anna Górecka

Przed nami ostatnia odsłona II Festiwalu Muzyki XX Wieku, trwającego w jeleniogórskiej filharmonii. W piątek, 20 listopada, o godz. 19.00 koncert finałowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Tomasza Bugaja oraz znakomitej pianistki, Anny Góreckiej, która wystąpi jako solistka.

W programie: Koncert klawesynowy w wersji na fortepian, Capriccio na fortepian i orkiestrę smyczkową i Trzy utwory w dawnym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego oraz Pavana dla zmarłej infantki i Rapsodia hiszpańska Maurice'a Ravela.

Anna Górecka  w swoim repertuarze posiada również dzieła wielkich klasyków i romantyków, interesuje się jednak przede wszystkim muzyką XX i XXI wieku. Pianistka brała udział w prawykonaniach wielu dzieł kompozytorów współczesnych, a niektóre z tych utworów napisane zostały specjalnie dla niej, np. sonaty fortepianowe Mikołaja Góreckiego juniora i Tomasza Kamieniaka. Szczególne miejsce w jej repertuarze zajmują dzieła jej ojca – Henryka Mikołaja Góreckiego. I właśnie z takim programem wystąpi w Jeleniej Górze.

Anna Górecka studiowała pod okiem Andrzeja Jasińskiego oraz Wiktora Mierżanowa. Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych. Koncertuje na całym świecie, w słynnych salach koncertowych, współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami. Zajmuje się także pedagogiką muzyczną i jurorowaniem w krajowych i zagranicznych konkursach pianistycznych. Festiwalowy koncert z jej udziałem zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na koncert finałowy II Festiwalu Muzyki XX Wieku w jeleniogórskiej filharmonii. Informacja, jak można je zdobyć, w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 10 listopada 2015.