To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Filmowe święto w Lubomierzu

Filmowe święto w Lubomierzu

Kinomani i łowcy autografów, znani aktorzy z seriali telewizyjnych i z filmów fabularnych, reżyserzy i operatorzy obrazu przez pięć dni goszczą w miasteczku kojarzonym z Kargulami i Pawlakami. Do poniedziałku włącznie (15 bm.), widzowie z różnych stron kraju i zza granicy w liczbie szacowanej na prawie 50 tysięcy zaliczą maraton filmowy (ponad 100 filmów), koncerty muzyki filmowej i zespołów muzycznych, wystawy, spotkania z twórcami kina i obejrzą odsłonięcie kilku tablic pamiątkowych w Zaułku Filmowym. Program XV Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych zawiera setki różnego rodzaju atrakcji i niespodzianek, w tym niedzielną słodką bitwę o miedzę, czyli piątą lubomierską wojnę tortową oraz poniedziałkowe wręczenie Szklanych (za najlepszy serial telewizyjny) i Kryształowych Granatów (dla najlepszych aktorów komediowych).

ZOBACZ ZDJĘCIA

Wydarzeniami piątkowego wieczoru były parada komediantów i koncert muzyki filmowej Henryka Kuźniaka w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. W programie były szlagiery z takich filmów jak „Vabank”, „Seksmisja”, „Na kłopoty Bednarski”. W sobotę swoje tablice odsłonili aktorzy Marek Włodarczyk, Wojciech Wysocki i Jarosław Boberek oraz kompozytor Henryk Kuźniak. W niedzielę w Zaułku Filmowym mają pojawić się Joanna Koroniewska, Krzysztof Jaroszyński i reżyser Krzysztof Lang. Organizatorzy czekają na przyjazd Tomasza Karolaka, Małgorzaty Sochy i Pawła Małaszyńskiego.

Tysiące miłośników dobrej zabawy obejrzało sobotni turniej „Aktorzy kontra Swojaki o konia z UNRY” z taki i konkurencjami jak kąski na bacie, chomonto prawdy, krużewnicki western, końska słodycz, rżenie jak marzenie. Różnicą trzech punktów wygrali aktorzy. Wydarzeniem festiwalu w Lubomierzu będzie projekcja odnalezionego w chicagowskim garażu w 1970 roku słowackiego filmu z 1921 roku „Janosik”. Film, który reżyserował Jerry Siakiel został wpisany na prestiżową listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Podczas projekcji muzykę na żywo wykona Kwartet Jorgi (15 bm., godz. 21.15).

Więcej o festiwalu filmów komediowych w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich”, które były jednym z patronów medialnych.

Komentarze (4)

Szkoda ze nikt nie pomyslal o osobach bez srodrkow transportu.PKS zero kursow.Jak sie dostac do Waszego miasta nie majac auta lub kierowcy.

Baaaaardzooo słabo w tym roku. Za wejście do Galerii Za Miedzą 8,00 PLN - a powinni śmiało dopłacać każdemu kto tam wchodzi. Ubrudzone dmuchane atrakcje dla dzieciaków, przepocony konfenansjer smagany upałem, wyraźnie przemęczony i z frustrującym akcentem. Szkoda paliwka, żenuła.

kilka fotek z Lubomierza na Cieplice.net