To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Festyn przy Kaplicy św. Anny w Sosnówce

Festyn przy Kaplicy św. Anny w Sosnówce

Stowarzyszenie Miłośników Sosnówki już po raz dziewiętnasty, organizuje „Festyn na rzecz renowacji zabytków Sosnówki”. Tegoroczna impreza dobroczynna odbędzie się w niedzielę, 24 lipca.

Preludium Festynu będzie suma odpustowa przy Kaplicy św. Anny, która rozpocznie się o godzinie 10.30. Sam Festyn rozpocznie się na terenie Domu Wczasowego „Lubuszanin” o godzinie 12.00. W jego programie znalazły się: występy Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej oraz zespołów Szyszak, Agat, Sokolik, 4Seasons. Swoje namioty edukacyjne podczas imprezy rozstawią instytucje będące partnerami Festynu: Karkonoski Park Narodowy, Związek Gmin Karkonoskich, Nadleśnictwo Śnieżka, Leśny Bank Genów w Kostrzycy. Dla miłośników wspinaczki Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotuje ścianę wspinaczkową. Nie zabraknie pokazów strażackich, zaś dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć, jak działa Mobilne Centrum Monitoringu. Podczas Festynu każdy będzie mógł wziąć udział w quizie, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz wycieczki. Akcentem sportowym imprezy będzie XIV Bieg Górski do Dobrego Źródła z udziałem biegaczy z całej Polski.

Główne wydarzenia Festynu poprzedzi „Spotkanie przy piosence – Ad maiorem Dei gloriam”, które odbędzie się dzień wcześniej, 23 lipca o godzinie 18.00, oczywiście przy Kaplicy św. Anny.

 

Komentarze (3)

Zabobony i tradycja pobierania daniny przez kościół lecz w nowej oprawie przy aplauzie niewykształconej ciemnoty!

Tradycja to była do czasów powstania Miecława, potem kościół tylko przyozdobił (zagospodarował) święta na swoją modłę i tak trwa mać na zawsze.