To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Festiwal tańca w Jeleniej Górze

Festiwal tańca w Jeleniej Górze

Już po raz 53-ci w Jeleniej Górze odbędzie się Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego „Karkonosze Open", najstarszy tego typu w Polsce i drugi w Europie. Jego inicjatorem był ś.p. Konrad Małek. W sobotę i w niedzielę, 29 i 30 września, w pięciu tańcach latynoamerykańskich i pięciu tańcach standardowych zaprezentuje się 450 par z czternastu krajów.

Jeleniogórski turniej jako jedyny na Dolnym Śląsku posiada międzynarodową rangę turnieju WDSF International Open (ranking Międzynarodowej Organizacji Tańca Sportowego. W tym roku tancerze kilku kategorii wiekowych i klas tanecznych wyjątkowo nie zatańczą w hali przy ulicy Złotniczej. Ma to związek z remontem obiektu widowiskowo sportowego, konkretnie z dodatkowymi badaniami, które zlecił nadzór budowlany. Z konieczności i wyjątkowo wielka impreza odbędzie się w sali szkoły podstawowej nr 10 przy ulicy Morcinka 31. Przewodniczącym sędziów z jedenastu krajów został Polak, Robert Wota. W sobotę i następnego dnia (29 i 30 IX), eliminacje (turnieje open) od godziny 10.00. Niedzielna gala finałowa o godzinie 17.30.

Turniej „Karkonosze Open'2018” organizują Uczniowski Klub Tańca Sportowego „Karkonosze” i Dolnośląski Związek Sportu Tanecznego.

Informacja, jak można zdobyć zaproszenia na to wydarzenie w „Nowinach Jeleniogórskich” z 25 września 2018 r.

Szczegółowy program turnieju dostępny jest TUTAJ.

KARKONOSZE OPEN 2018.jpg