To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Festiwal Smaków Liczyrzepy już wkrótce

Festiwal Smaków Liczyrzepy już wkrótce

Restauracja Dwór Liczyrzepy oraz Miasto Karpacz zapraszają ... Promocja kuchni regionalnej, wyrobów lokalnych i całego regionu – to główne cele Festiwalu Smaków Liczyrzepy i Jarmarku Ducha Góra, które odbędą się już w najbliższa niedzielę (2 lipca) przy Dworze Liczyrzepy w Karpaczu.

Festiwal Smaków Liczyrzepy to cykliczne (V edycja) wydarzenie, które ma na celu zapoznanie odwiedzających ze smakami kuchni regionu Karkonoszy. Będzie można degustować wiele tradycyjnych potraw oraz lokalnych produktów. Dużą popularnością cieszą się konkursy kulinarne oraz słynny już pojedynek kucharzy „na żywo”, w którym do rywalizacji stają profesjonalni kucharze przygotowujący wyjątkowe potrawy na oczach widzów. Śmiejące się Pierożki Podgórzyńskie, Zupę Górską oraz inne zwycięskie regionalne dania z poprzednich edycji Festiwalu Smaków Liczyrzepy można spróbować w Restauracji Dwór Liczyrzepy.

Jarmark Ducha Gór z kolei ma na celu prezentację i sprzedaż wyrobów lokalnych producentów i rzemieślników. Podczas pierwszego Jarmarku, w 2015 roku, zaprezentowano oryginalne wyroby blisko 100 manufaktur, umożliwiając każdemu z rzemieślników przedstawienie swojego dorobku tysiącom odwiedzających z wszystkich regionów kraju.
Atrakcją dla dzieci i młodzieży będzie  konkurs krajoznawczo – turystyczny zatytułowany „W Spiżarni Liczyrzepy”, podczas którego młodzi uczestnicy wzbogacą swoją wiedzę na temat Karkonoszy oraz samodzielnie spróbują przygotować tradycyjne dania regionalne w ramach ogólnodostępnych warsztatów kulinarnych. Konkurencje „W Spiżarni Liczyrzepy” będą przeprowadzane w ciągu całego festiwalowego dnia.

Gościem specjalnym tych wydarzeń będzie Beata Śniechowska – zwyciężczyni drugiej edycji programu Master Chef.

Więcej informacji o tym wydarzeniu na plakacie poniżej.