To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Festiwal Retro pod Szrenicą

Festiwal Retro pod Szrenicą

– Do końca marca praktycznie w każdy weekend będą odbywały się imprezy sportowe i turystyczne – zapowiada Anita Kaczmarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie. Jedna z najciekawszych propozycji już w najbliższą sobotę: rozpoczyna się Ski Retro Festiwal. Co jeszcze przygotowało miasto na nadchodzący sezon?

Ludzi w dawnych strojach narciarskich będziemy mogli oglądać w sobotę 23 stycznia. Uczestnicy spotkają się o godzinie 11. na Skwerze Radiowej Trójki. Później rozpocznie się parada retro ulicami miasta, która dojdzie na miejsce zawodów – SKI Arenę Szrenica. Same zawody odbędą się o godzinie 12.30 (od 12. rozpocznie się rozgrzewka i zapisy). Przewidziano konkurencje: slalom retro, skoki i zjazd w parach. Będzie to zarazem jubileuszowa, 10. odsłona popularnego Slalomu Retro pod Szrenicą. Po zawodach uczestnicy będą mogli posilić się zupą, przygotowaną na podstawie przepisu z początków XX wieku z regionu Karkonoszy, będą też gry i zabawy dla rodzin. Wręczanie nagród odbędzie się o godzinie 15. w szałasie „Mała Bawaria” (teren byłego hotelu „Szrenica”, nieopodal Ski Areny Szrenica).

Każdy, kto ma stare narty, strój z dawnych czasów, może wziąć udział. – Uwaga! To grozi złapaniem retro bakcyla – ostrzegają z przekorą organizatorzy.
Więcej o imprezach, które odbędą się w sezonie zimowym w Szklarskiej Porębie, piszemy w „Nowinach Jeleniogórskich”.

 

Komentarze (4)

Pod Szrenicą cały sezon jest retro.

Najlepszy jest retro wyciąg na Szrenicę.

Szklarska Poręba stała się reliktem minionej epoki! Z przyjemnością przyjeżdżam do Karpacza! d

A co, Poma na Kopie już działa? Nartostrada "Jan" przygotowana? Jednoosobowe krzesełko na Kopę zamienione na gondolę? Nie? To po co jeździć do Karpacza? Na zapiekanki?