To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Festival dell'Arte w Kotlinie Jeleniogórskiej

Festival dell'Arte w Kotlinie Jeleniogórskiej

Od 13 do 21 sierpnia potrwa święto sztuki w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej czyli V. Festival dell'Arte.

Na jego inaugurację 13 sierpnia o godzinie 16.00 w Kościele w Mysłakowicach zagra Concertino Chamber Orchestra. Tego samego dnia w Wieży Książęcej w Siedlęcinie koncert średniowiecznego minnesaengera - Holgera Schaefera oraz koncert jazzowy Dave Douglasa z zespołem w Artystycznej Stodole w Bukowcu. Oba wydarzenia rozpoczną się o godzinie 19.00. 14 sierpnia o godzinie 15.00 w Pałacu Wojanów zostanie otwarta wystawa prac Stasysa Eidrigevičiusa, Manfred Bator, Jacek Opała, Tomasz Urbanowicz, Przemysław Lasak, Grażyny Deryng, Tomasza Terleckiego, Grażyny Jaskierni-Albrzykowskiej, Ryszarda Zaryckiego, Stanisława Cukier, Grzegorza Niemyjskiego, Andrzeja Renesa, Jana Zamorskiego. Imprezę uświetni występ Andrzeja Poniedzielskiego. O 19.00 w Parku Bukowiec zaśpiewa Anna Maria Jopek.
15 sierpnia o godzinie 17.00, w Pałacu Wojanów odbędzie się spektakl Teatru Pantomimy, zaś o 19.30 w tym samym miejscu koncert Rainhart Trio. Kwartet Polski Deutsche Oper w Berlinie zagra w Zamku Karpniki 16 sierpnia o godzinie 19.30. 17 sierpnia o godzinie 19.30 rozpocznie się koncert „Życie jest piosenką " czyli wieczór piosenek Jacka Cygana w Artystycznej Stodole w Bukowcu. Jackowi Cyganowi towarzyszyć będą: Natalia Klimczak, Natalia Capelik- Muianga, Mariusz Patyra, Mariusz Szaban, Kameleon Quintet pod dyrekcją Radosława Labakhury, Artur Sekura. Kontynuacją koncertu będzie spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem, które odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 17.00 w Pałacu Wojanów. Autorowi towarzyszyć będzie pianistka Kathrin Buczak oraz Leszek Mądzik wraz z pokazem fotografii. Również 18 sierpnia o godzinie 19.30 w Pałacu Bukowiec koncert Leszka Możdżera. Śpiewaczka Jadwiga Rappe wystąpi z recitalem 18 sierpnia o godzinie 19.30 w Pałacu Wojanów. 20 sierpnia o godzinie 17.00 w Pałacu Pakoszów z koncertem wystąpią uczestnicy warsztatów muzycznych Krzyżowa Music, zaś o godzinie 19.30 w Stodole Artystycznej w Bukowcu zagra Mark Preston z zespołem Mirek Sitkowski "Big Gang". 21 sierpnia o godzinie 16.00 w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym w Jeleniej Górze – Cieplicach odbędzie się koncert Cafe Tango, a na zakończenie Festiwalu dell'Arte w Pałacu Wojanów zagra Wiener Belvedere Orchester.