Fatalne wieści ze Świdnicy

Karkonosze Jelenia Góra przegrały kolejny mecz III ligi – tym razem na wyjeździe z Polonią-Stalą Świdnica 0:2. Co szczególnie martwi, kontuzji doznali kolejni gracze z podstawowego składu.

Już przed meczem trener Artur Milewski musiał się martwić, jak zestawić drużynę. Kontuzjowany jest lider defensywy Marcin Pacan a także lider środka pola Tomasz Malinowski. W przerwie meczu zszedł kolejny obrońca – Tomasz Palimąka, narzekający na uraz barku. Kontuzji z trakcie meczu doznali jeszcze Radosław Sareło oraz powracający po przerwie Maciej Firlej.
Wracając do meczu, nie było to dobre spotkanie w wykonaniu biało-niebieskich. O ile w pierwszej połowie jeszcze wyglądali w miarę przyzwoicie, o tyle w drugiej dali sobie strzelić dwa gole. Przy obu winę ponosi Michał Szramowiat, który zastąpił kontuzjowanego Palimąkę. W 54. minucie ograł go Kamil Kukla i podał piłkę do Pawła Tobiasza, który umieścił ją w siatce. Kilka minut później Szramowiat sfaulował w polu karnym Tarnova i sędzia podyktował rzut karny dla Polonii-Stali. Na gola zamienił go Michał Sudoł. Na usprawiedliwienie Michała można jedynie dodać, że jest nominalnym pomocnikiem, a w sobotę w obronie wystąpił z konieczności.
Dobrze, że jeleniogórzanie są już niemal pewni utrzymania, bo biorąc pod uwagę braki kadrowe, w kolejnych meczach może być ciężko. Za tydzień (16 maja, godz. 19.) Karkonosze podejmują rezerwy Zagłębia Lubin, a tydzień później grają z UKP Zielona Góra. To drużyny, które są wyżej w tabeli od jeleniogórzan. Z kolei w środę (20 maja) biało-niebieskich czeka jeszcze finał Pucharu Polski. Zagrają w nim z IV-ligowym Włókniarzem Mirsk, mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.

Polonia Świdnica – Karkonosze Jelenia Góra 2:0 (0:0)
bramki: Tobiasz 53', Sudoł 58' (k)
żółte kartki: Rytko, Sudoł, Salamon oraz Niedźwiedź, Szramowiat
śędziowali: Adam Karasewicz jako główny oraz Mariusz Jasiński i Rafał Świerczek
widzów: 700
Polonia: Stitou - G. Borowy, Salamon, Sudoł, Skrypak, Pankowski, Morawski (88' Sz. Borowy), Tarnov, Kukla (85' Gładysz), Tobiasz (70' Jaros), Rytko (81' Sowa).
Karkonosze: Kłobucki - Sareło (58' Wersocki), Pilarowski, Wawrzyniak, Mateusz Firlej, Palimąka (46' Szramowiat), Mielnik, Kuźniewski, Maciej Firlej (70' Kowalski), Machowski, Niedźwiedź.