To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Elektronik najlepszy w prestiżowym rankingu!

Elektronik najlepszy w prestiżowym rankingu!

Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze zajął pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku wśród techników w rankingu szkół, opublikowanym przez Rzeczpospolitą i Perspektywy! - To wielki sukces – cieszy się dyrektor Mirosław Ciesielski. Wysoko, jak zwykle, w kategorii liceów uplasował się Żerom.

- Wiedziałem, że mamy dobre wyniki. Czuliśmy, że możemy zająć dobre miejsce, ale nie, że pierwsze – cieszy się dyrektor Elektronika. Jego szkoła jest na pierwszym miejscu na Dolnym Śląsku i 47. w Polsce.

W tym roku zmieniono nieco kryteria rankingu. Po raz pierwszy oddzielnie sklasyfikowano licea i technika. - Po raz pierwszy też Kapituła Rankingu zdecydowała o rozszerzeniu kryteriów oceny szkół. Oprócz sukcesów w olimpiadach (według których układane były dotychczasowe zestawienia) o pozycji szkół zdecydowały wyniki z matur, a także opinia o szkole nauczycieli akademickich – czytamy w Rzeczpospolitej.

To dało Elektronikowi furtkę do pokazania się. Co wpłynęło na sukces szkoły? - Bardzo dobra atmosfera w szkole, dobre grono pedagogiczne, dobry nabór – wymienia Mirosław Ciesielski.

Czwarte miejsce na Dolnym Śląsku zajęło bolesławieckie Technikum nr 4 w ZS Elektronicznych im. Ignacego Domeyki. Z jeleniogórskich szkół 6. miejsce w województwie (141. w Polsce) zajmuje Technikum w ZS Przyrodniczo-Żywieniowych, 8. - Technikum w ZS Ekonomiczno-Turystycznych (w Polsce 173.).

W rankingu liceów tradycyjnie wysoko uplasowało się I LO w Jeleniej Górze. Jest 13. na Dolnym Śląsku i 170. w Polsce. W pierwszej dziesiątce na Dolnym Śląsku jest 7 szkół wrocławskich. W naszym województwie prym wiedzie XIV LO we Wrocławiu, które znacznie wyprzedziło pozostałe licea. Słabiej wypadło II LO, znalazło się poza pierwszą 400. w Polsce i jest szkołą 35. na Dolnym Śląsku.

Więcej o sukcesie "Elektronika" napiszemy w najbliższych "Nowinach Jeleniogórskich".
 

Komentarze (5)

" [...] Co wpłynęło na sukces szkoły? - Bardzo dobra atmosfera w szkole, dobre grono pedagogiczne, [...] "
- Bez komentarza :unsure:

..dobry nabór?

Żeby sie tam dostać nie trzeba sie uczyć.. przyjmują każdego więc bez przesad..

Niech zrobią sondaż z wyposażeniem dla technikum to daleko nie zajdzie ta szkółka : )

to zapraszam do elektronika jak mówisz ze przyjmują każdego po 1 klasie zawsze odpadają takie kozaki

przyjmują każdego jednak większość tego typu odpada. Przyjąć przyjmą jednak aby się utrzymać trzeba się narobić :]