To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dziennikarze NJ nagrodzeni

Dziennikarze NJ nagrodzeni

Małgorzata Potoczak-Pełczyńska laureatką ogólnopolskiego konkursu Local Press 2014. Jej tekst zatytułowany „Niebo do wynajęcia” otrzymał główną nagrodę w kategorii reportaż. Do głównej nagrody w kategorii dziennikarstwo śledcze i interwencyjne nominowany był Antoni Gąssowski za publikację „Kto zarabia na polskiej krwi”. Najmłodszy z członków zespołu Nowin Jeleniogórskich nie zdobył nagrody w swej kategorii, ale warto przypomnieć, że to już jego kolejna zdobyta rok po roku, nominacja.

Wyniki konkursu Local Press 2014 ogłoszono podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.
Warto dodać, że tegoroczny konkurs prasy lokalnej odbywał się pod patronatem Prezydenta RP. Podczas gali prezydencką kancelarię reprezentował minister Henryk Wujec. Partnerami konkursu byli: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w roli fundatorów nagród Bank Zachodni WBK oraz firma Nicon.
Obok Małgorzaty Potoczak-Pełczyńskiej laureatami konkursu Local Press 2014 w poszczególnych kategoriach zostali: Daniel Długosz z Nowej Gazety Trzebnickiej (dziennikarstwo śledcze), Józef Figura z Tygodnika Podhalańskiego (dziennikarstwo specjalistyczne), Agnieszka Herba z Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskie (wywiad), Bartłomiej Jurecki z Tygodnika Podhalańskiego(fotoreportaż), Beata Denis-Jastrzębska z Tygodnika Podhalańskiego (materiał telewizyjny). Za akcje dziennikarskie nagrodzona została Gazeta Jarocińska, za najlepszy portal WWW.24tp.pl. Nagrodę specjalną Muzeum Powstania Warszawskiego przyznano Renacie Botor- Pławeckiej z Górnośląskiego Tygodnika Regionalnego „Echo”.
Podsumowując liczbę wszystkich nominacji i zdobytych laurów w poszczególnych kategoriach ogłoszono, iż nagrodę Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności im. Bolesława Wierzbiańskiego zdobyła Gazeta Powiatowa-Wiadomości Oławskie. Przypomnijmy iż rok wcześniej tytuł Gazety Lokalnej za 2013 rok otrzymały Nowiny Jeleniogórskie.

Press 2.JPG
Press 4 (3).JPG
Press 5.JPG
Press 6.JPG
Press 7.JPG
Press 8.JPG
Press 9.JPG
Press 10.JPG
Press 10a.JPG
Press 11.JPG
Press 12.JPG
Press 13.JPG
Press 14.JPG
Press 15.JPG
Press 17.JPG
Press 18.JPG
Press 19.JPG
Press 20a.JPG
Press 20b.JPG