To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dzień Samuraja w Ogrodzie Japońskim Siruwia

Dzień Samuraja w Ogrodzie Japońskim Siruwia

Już 8 lipca w Ogrodzie Japońskim Siruwia w Przesiece Dzień Samuraja! Gościć będziemy - japońskiego wojownika – Samuraja, którzy pokonał czas oraz przestrzeń i prosto z epoki EDO przeniesie się do Siruwii. W godzinach od 12.00 do 14.00 będzie można zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcia – zapowiadają gospodarze tego niezwykłego miejsce w Karkonoszach, które zmienia się każdego dnia.

Dzień Samuraja jest już tradycją nietuzinkowego ogrodu, w którym zachwycać można się wspaniałą przyrodą, stanowiącą żywy fragment fascynującej kultury dalekiego wschodu. Siruwia, to nie tylko natura ułożona w charakterystyczne dla Japonii kompozycje, strumienie i wodospady.
Szczególną częścią ogrodu jest małe muzeum ze stałą wystawą ”Samuraj – rycerz dawnej Japonii”, przenoszącą zwiedzających do Japonii z czasów kiedy kodeks bushido był ściśle przestrzegany, a słowo samuraj budziło szacunek. To spotkanie z wysublimowanym piękna sztuki japońskiej. Na wystawie prezentowana jest bogata kolekcja eksponatów związanych z orężem i zbroją samuraja.
Ogród wraz z wystawą czynny jest codziennie od weekendu majowego do końca listopada w godzinach od 9.00 do 18.00.
Dzień Samuraja, to nie jedyne wydarzenie tegorocznego lata organizowane w Siruwii. 22 lipca o godz. 16.00 w pięknej scenerii ogrodu odbędzie się letni koncert muzyki filmowej. W programie utwory z filmów Braveheart, Gladiator, Purpurowe skrzypce, Drakula, Lista Schindlera, Pianista, Fortepian, Dom, Polskie drogi, Władca Pierścieni, Forest Gump, Życie jest piękne, Zapach kobiety w wykonaniu znakomitej śpiewaczki Anny Patrys (sopran) i Róży Wysockiej (fortepian).
W lipcu i sierpniu w ogrodzie trwać będzie także wystawa drzewek bonsai.

Samuraj - rycerz dawnej Japonii.jpg