To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Działacze PO za M. Zawiłą

Działacze PO za M. Zawiłą

Zofia Czernow, Grzegorz Schetyna, Józef Pinior i Jerzy Pokój nie mają wąpliwości kogo poprzeć w drugiej turze wyborów prezydenckich 30 listopada. Działacze Platformy Obywatelskiej przekonywali dziś, że Marcin Zawiła to kandydat, który potrafi rozmawiać z ludźmi, szuka konsensusu i kolejna jego kadencja przyniesie Jeleniej Górze korzyści.

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, który od samego początku sekunduje M. Zawile na pytanie o to, czy sytuacja w Jeleniej Górze nie jest także rywalizacją o spojrzenie na PO na Dolnym Śląsku odpowiada, że w naszym regionie są dwa miejsca, w których PO nie wyklucza głosowania na dwóch kandydatów.

- To jest trudna sytuacja, ale nie chę jej przekładać na przyszłość Platformy. To jest pewna wizja. Sytuacja, w której jest dwóch kandydatów wspieranych przez PO dowodzi też tego, jak wiele tu zrobiliśmy i jak doceniają nas ludzie. I wierzę, że jeleniogórzanie wiedzą kogo chcą wybrać. Ale wierzę także w to, że w przyszłości do takiej sytuacji już nie dojdzie. To jest kwestia decyzji władz regionu, zarządu krajowego, by wskazywać jedną osobę. Ale żeby tak było następnym razem warto za tydzień zagłosować na Marcina Zawiłę – dodał G. Schetyna.

Posłanka Zofia Czernow z kolei powiedziała, że zna M. Zawiłę od wielu lat nie tylko jako polityka, ale jako człowieka, mieszkańca Jeleniej Góry.

- Pracowałam z nim na co dzień, więc wiem, jak zaangażowany jest w sprawy miasta. Ale też wśród spraw ważnych dostrzega zwykłe, ludzkie problemy. I dlatego takiego prezydenta potrzebuje nasze miasto. Z pełnym przekonaniem polecam tę kandydaturę – dodała Z. Czernow.

W opinii senatora Józefa Piniora, w minionej kadencji Jelenia Góra uywierzyła sama w siebie. O pozycji miasta świadczy choćby niedawny ranking „Polityki”.

- Przy całym zniechęceniu do wyborów, przy okazji tych ostatnich wydarzeń, ważne jest, by jeleniogórzanie poszli za tydzień głosować i wybrali M. Zawiłę. Swoim działaniem pokazał, że nie jest osobą konfliktową, że łączy różne środowiska – dodał J. Pinior.

G. Schetyna zapytany o poparcie, przynajmniej funkcjonujące w internecie, jakiego udziela M. Obrębalskiemu Donald Tusk powiedział z uśmiechem, że bardzo rzadko się zdarza, by „prezydent” Unii Europejskiej popierał kandydata Jeleniej Góry.

- Szczególnie, że Van Rompuy nie zrobił tego, a miał taką okazję, gdy pan Obrębalski kandydował. To jest poparcie częściowo nieświeże, jak słyszę, bo archiwalne, co jest efektem na dobrą pamięć i tego, że warto pamietać, do której szyflady chowa się archiwalia swoich aktywności samorządowych. A mówiąc poważnie, D. Tusk zdystansował się i nie wystąpił w tych wyborach z żadnym poparciem wobec żadnej osoby. Nawet kwestia złożonych odwołań została zdjęta z agendy, żeby zamknąć ten etap obecności przewodniczącego D. Tuska w kraju i dać mu możliwość przejścia do aktywności brukselskiej – dodał G. Schetyna.

Na dzisiejszej konferencji M. Zawiła poinformował także o decyzji rządu w sprawie budowy drogi ekspersowej S3.

- Najpier droga S3 wypadła z planów realizacyjnych. Później jednak znowu znalazła się w tych planach. Dla nas kluczową sprawą jest to, by S3 nie kończyła się na Bolkowie, ale była wykonana łącznie z obwodnicą Bolkowa, czyli przybliżyła całe Karkonosze wraz z Jelenią Górą do układu autostrad. Plany rządowe są takie, by S3 była realizowana łącznie z tą obwodnicą od 2016 roku. Odpowiedzią miasta Jeleniej Góry jest to, że najważniejszą inwestycją komunikacyjną nowej kadencji będzie budowa obwodnicy Maciejowej – dodał M. Zawiła. - Powiedzmy sobie szczerze: S3 nigdy nie była marzeniem Warszawy. To my „wyduszamy” te drogę krok po kroku. Dla rozwoju Jeleniej Góry to bardzio dobra wiadomość.

Odcinek drogi ekspresowej S3 Bolków-Lubawka, według aktualnych planów, ma być realizowany dopiero po roku 2020. Jedak, jak dodaje minister G. Schetyna, nie zagrozi to realizacji obwodnicy Bolkowa.

- Rozmawiałem ze swoim odpowiednikiem czeskim o tej sprawie. Potrzebna jest decyzja po stronie czeskiej. Ale nie możemy czekać, tylko po kolei realizować swoje priorytety. Najważniejsze jest skomunikowanie regionu jeleniogórskiego do Bolkowa i stoworzenie wspomnianego wariantu. A jeśli wybudujemy odcinek między Bolkowem a Jelenią Górą w standardzie fragmentu biegnącego przez Kaczorów, to dla nas będzie to już sukces. I wtedy możemy czekać na gotowość Czechów do realizacji po ich stronie ostatniego odcinka nad Hradec Kralove do granicy. Wtedy trzeba być gotowym i znaleźć finansowanie. To jest możliwe. Nie można tego forsować zbyt wcześnie, bo źle by było, gdybyśmy po naszej stronie mieli wszystko zaakceptowane, a nie byłoby zgody czeskiej. Wtedy cały projekt mógłby wypaść do „świetego nigdy”.

IMG_0306.JPG
IMG_0322.JPG
Wizualizacja fragmentu obwodnicy Maciejowej

Komentarze (42)

Niestety mieszkańcy Jeleniej Góry stają przed chyba najtrudniejszym wyborem, właściwie nie wyborem, bo jak wybierać między jednym kandydatem PO, a drugim?. Ani wybór Marcina Zawiły, ani wybór Marka Obrębalskiego nic nie zmieni. Obaj są wmontowani w układ funkcjonujący w tym mieście od lat. Przez ostatnie 4 lata Zawiła tylko odcinał kupony od tego co zrobił Obrębalski w przedostatniej kadencji. Jestem przekonany, że gdyby w latach 2006 - 2010 rządził Marcin Zawiła, a potem Marek Obrębalski, to rola odcinającego kupony przypadłaby temu drugiemu Panu. Chodzi o okres 2007 - 2013, kiedy miasta mogły ubiegać się o dofinansowanie projektów z funduszy UE. Po prostu Marcin Zawiła objął swe rządy, kiedy kasa na najważniejsze inwestycje została już rozdzielona. Czy to go usprawiedliwia? Absolutnie nie, ale chcę zaznaczyć, że dla nas wybory na fotel Prezydenta zakończyły się już w niedzielę. Ani jeden, ani drugi nie mają tak naprawdę żadnej wizji rozwoju tego miasta. Jeśli już pojawi się jakiś inwestor, to owszem uśmiechną się do niego, podadzą mu rączkę, nawet go zachęcą do zainwestowania. Czy zrobi to Zawiła czy Obrębalski, nie ma najmniejszego znaczenia. Kolejna kadencja nie będzie niczym się różniła od tej kończącej się, ale to rozstrzygnęło się już w niedzielę...Mieszkańcy po prostu dali zielone światło stagnacji i beznadziei na kolejne 4 lata, a wielu młodym ludziom (często dobrze wykształconym, bez szans na znalezienie tu godnej pracy) pretekst do jak najszybszego opuszczenia tego miasta.

Ciekawe kogo poprze Rafał Mazur z Piechowic?

Mazur koniecznie chce zostać starostą.

Ale prawda jest taka, że Mazur nie nadaje się na starostę.
Brak mu wiedzy, odpowiedniego wykształcenia oraz doświadczenia na wysokich stanowiskach kierowniczych.

Koledzy Mazura z PO przewyższają go wyraźnie.

Rafał Mazur z Piechowic nie ma żadnych predyspozycji na starostę.

Niech publicznie wyda oświadczenie, skąd wziął duże pieniądze na budowę nowego domu.

Mimo wielu apeli Mazur nie chce wydać takiego oświadczenia.

Wybór Zawiły zmieni jedynie to, że były asystent byłej posłanki Beaty S. pozostanie poza układem rządzącym.

Obrębalski to porażka Jelenie Góry.

"... w standardzie fragmentu biegnącego przez Kaczorów..." - no to super droga S-3. W Kaczorowie mamy dwupasmówkę, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h i "drogówkę" czającą się z radarem za winklem. Takiej drogi nam trzeba właśnie - "by żyło się lepiej".

Zwiększyć tam możliwość jazdy szybszej bądź policjanci niech tam nie stoją wyrabiając plany mandatowe. Radni Sejmiku popracujcie w tej ...

NIE MA NAD CZYM DEBATOWAĆ! Zawiła w 'expose" obiecuje że cen gazu i prądu będzie pilnował (mania wielkości - z JG centralnie krajem sterować chce, jest to na innym forum, portalu nagranie), a cichcem przyszykował uchwałę która może podnieść czynsz nawet najuboższym. Rodzina jest przerażona tym co mówi przed kamerami, a co robi naprawdę!!! Zauważcie że o grupie emerytów, komunalnych itp. w sumie słowa dobrego nie powiedział. O młodych mówi bzdety (cos nie na temat), bo sam wygania mlodych na zachód, bo nic nie robi by ich zatrzymać. DAJECIE SIĘ MANIPULOWAC I TAK OD LAT!

Działacze PO wcale nie popierają Pana Marcina, popierają go starzy znajomi którzy już dawno powinni odejść w niebyt. Pani Zofia, Pan Jurek i Pan Jerzy to ekipa styropianowa która z polityki zrobiła sobie źródło utrzymania i chce dociągnąć do emeryturki. Obwodnica Maciejowej jest potrzebna ale nie teraz bo jest dużo więcej pilniejszych spraw na które te dziesiątki milionów można wydać. Pytanie też kto zarobi na wykupywanych pod tą obwodnicę działek bo przecież większość tej ziemi nie należy do urzędu miasta tylko prywatnych osób. Dlatego też nie zagłosuję na Marcina Zawiłę bo kiedyś tym ludziom trzeba powiedzieć pa pa.

Działacze PO wcale nie popierają Pana Marcina, popierają go starzy znajomi którzy już dawno powinni odejść w niebyt. Pani Zofia, Pan Jurek i Pan Jerzy to ekipa styropianowa która z polityki zrobiła sobie źródło utrzymania i chce dociągnąć do emeryturki. Obwodnica Maciejowej jest potrzebna ale nie teraz bo jest dużo więcej pilniejszych spraw na które te dziesiątki milionów można wydać. Pytanie też kto zarobi na wykupywanych pod tą obwodnicę działek bo przecież większość tej ziemi nie należy do urzędu miasta tylko prywatnych osób. Dlatego też nie zagłosuję na Marcina Zawiłę bo kiedyś tym ludziom trzeba powiedzieć pa pa.

Jedyny kandydat godny zaufania i na którego warto oddać głos 30 listopada to Pan dr Marek Obrębalski.

Dlaczego nie w stronę granicy z Niemcami?

Znów zwala winę na Czechow ,nie umie się dogadać ze swoimi.

Zawiła może zostać ale "układ " musi zmienić.!Przecież to układ rządzi a Zawila jest zakładnikiem ,jako historyk zna takie intrygi.

Ma POparcie wśród starych wyjadaczy jeszcze z czasów PRLu ,młodzi wykształceni znający przynajmniej jeden język są na marginesie , cierpliwie czekają na naturalne ustępstwa.
Szkoda tych 25ciu lat .

Minister nie miał nic konkretnego do powiedzenia coś dukał ale to za mało.
Młodzi robotnicy walczcie o swój byt!!

Mistrz dyplomacji. Na etapie planowania były pomysły, żeby S3 szła przez Jelenią Górę i omijała Szklarską Porębę. Były nawet projekty, którędy miałaby iść obwodnica Szklarskiej. Po porażce władz naszego regionu, które nie umiały utrzymać tej drogi u nas, zapadła decyzja, że droga pobiegnie przez Lubawkę. Teraz Zawiła uważa to za sukces? Trzeba było działać w Warszawie, gdy byłeś posłem, ośle. Teraz to już jest po imprezie. Na co nam obwodnica Maciejowej, gdy najistotniejszy jest odcinek od Kaczorowa do Bolkowa, na który nie mamy żadnego wpływu jako miasto! Nie mydl oczu ludziom. Skoro chcesz budować łącznik do S3, to startuj do sejmiku, a nie na prezydenta miasta, krętaczu! W sejmiku miałbyś na to jakiś wpływ. Ten łącznik miałby przecież przebiegać przez powiat jaworski, a nie przez miasto Jelenia Góra. Władze miasta mają załatwiać interesy miasta, a nie wchodzić w kompetencje sejmiku. SKM nie wypaliła, to teraz bierzesz się za kolejny pomysł nie do zrealizowania?

Zawiła jako klerykał zabrał się ze swoją ekipą za remonty sakralne ,szkoła katolicka, trasa cysterska.
Nie daje wiary w oszołomów religijnych .

Gonic oszołomów religijnych!!!

Fakt jest faktem, że PO jest partią podzieloną. Nie podzieliło ich społeczeństwo, podzielili się sami.
Nie obchodzą mnie układy, koterie, relacje. Taki podział - sam w sobie - jest zjawiskiem bardzo niekorzystnym, żałosnym.
Znany w historii polakożerca - kanclerz Niemiec Otto Bismarck mawiał:
chcecie unicestwić Polaków - dajcie im wolność i władzę - unicestwią się sami !
Czy ktokolwiek w PO rozumie słowa Bismarcka ?

Dala Lama i Fredi Mercury też" popierają" p. Zawiłę ,bo nawet są razem na zdjęciu . To trzeba mieć znajomości i siły nadprzyrodzone.

W Poniedziałek po wyborach Zawiła zostanie wywalony z PO . Zasłużył sobie za całokształt i brak lojalności do postanowień władz statutowych. Popierający go powoli żegnają się z polityka stąd taki płacz. Za nimi powoli płaczą ci którym zapewnił stołki i dociągniecie do emerytury za swojej kadencji. Jeszcze tylko Jerzy Pokój poświeci karierę polityczna za niego jak obiecał w media i będzie komplet i święty spokój ze schetnowcami.

Pani poseł Czernow jest niewiarygodna.W zeszłym roku mówiła ze budowa S3 wypadła z programu budowy przez czechów!!!.Pan Pinior "spadochroniarz" Zaden autorytet jelenia góra obchodzi go tylko w okresie wyborczym.
Odnośnie S3 i łacznika do bolkowa był to równiez priorytet Pana Zawiły w programie wyborczym z 2010r. Nic nie zostało zrobione w kierunku realizacji ,wręcz przeciwnie było zaniechanie!Wazniejsza była d..a Gronkiewicz Waltz niz jakas tam droga do JG i lubawki.Droga jest ujeta w planach rzadowych do roku 2020 wiec bedzie jeszcze mozna grac przy okazji nastepnych wyborów.
W planach nie ma natomiast drogi Bolków Jelenia góra.Pojami sie zapewne po roku 2020.
ponizej projekt rzadowy:

Droga ekspresowa S3
W chwili obecnej z łącznej długości ok. 450 km w niniejszym Programie zakłada się budowę
179,4 km (ok. 62 km odcinka jednojezdniowego) na następujących odcinkach biegnących przez
województwa lubuskie i dolnośląskie:
 Gorzów Wielkopolski – Sulechów: II jezdnia obwodnica Gorzowa Wielkopolskiego, II
jezdnia obwodnica Międzyrzecza
 Sulechów – Legnica: odc. II jezdnia Sulechów – Nowa Sól, odc. Nowa Sól – Legnica
 Legnica – Lubawka: odc. Legnica – Bolków
Łącznie, po zakończeniu realizacji Programu, w eksploatacji znajdować się będzie 387,1 km
drogi ekspresowej S3 (86%) biegnącej przez województwa zachodniopomorskie, lubuskie
i dolnośląskie.
W przypadku skierowania do realizacji zadań z załącznika nr 2 (lista rezerwowa):
 S3 Szczecin – Świnoujście
 S3 Bolków – Lubawka
ciąg zostanie ukończony w 100%.

Niedawno rząd ogłosił plan budowy obwodnic na drogach krajowych do 2020r. Nie ma w nim ani Bolkowa, ani Jeleniem Góry W ciągu DKg,ani Pasiecznika z Chmieleniem, ani Biedrzychowic w ciągu DK30. Jak widać Zawiła jest tak samo wiarygodny jak 4 lata temu Z SKM

Jeszcze trochę i w naszym powiecie nie będzie dróg krajowych. Tylko patrzeć jak po wybudowaniu S3 do granicy w Lubawce zmienią przebieg międzynarodówki i zabiorą nam krajową trójkę. Nie będzie po co jeździć tranzytem do granicy do Jakuszyc. Wtedy, to już żadnych remontów ani rozbudowy się nie doczekamy.

Zawiła dostrzega ludzkie problemy i jest zaangażowany w sprawy miasta? Prawie się popłakałem! Schetyna widzi gościa raz na jakiś czas i wydaje sądy. Prawda jest taka, że miłemu Panu z wąsem miasto i mieszkańcy dyndają, chce dociągnąć do emeryturki i zapewnić rodzinie godne życie (żona dyrektor muzeum, córka DOT odpowiedzialna między innymi za KIT czyli karkonoską informację turystyczną, na którą łożone są pieniądze między innymi z budżetu miasta - kto o tym decyduje?). Pokazał przez ostatnie trzy lata na co go stać, po których otrząsnął się z letargu i w ostatnim roku postanowiła zmieniać świat (sorry) Jelenią Górę!

Zawiła szczególnie dba o swoją rodzinę wszyscy na etatach .

Pan Zawiła znacznie góruje rozeznaniem w potrzebach naszego miasta, ma jasno wytyczone cele. On rozumie nasze miasto i nas mieszkańców. Nie mam zaufania do okrągłych wypowiedzi pana Obrębalskiego. Duże zaniepokojenie na przyszłość budzi działalność Obrębalskiego jako radnego Sejmiku. Nie rozumiem oddania Obrębalskiego wrocławskim cwaniakom. Nie rozumiem jakie cechy charakteru Dutkiewicza zachwyciły kandydata Obrębalskiego. Przecież ten wrocławski bufon szczególnie szkodził i szkodzi naszej Kotlinie Jeleniogórskiej.

Z twoim nickiem nie sposób się niezgodzić. Zawiła i kompania chce być górą za wszelką cenę, bo to ich być albo nie być!

Zanim wydasz wyrok zobacz skad jest schetyna i pinior

Dutkiewicz tak bardzo lekceważy Obrębalskiego, że nie chciało mu sie przyjechać do Jeleniej Góry, by osobiście wesprzeć kandydata prezydenta Wrocławia na prezydenta Jeleniej Góry. Nigdy w najczarniejszych snach nie przewidziałem takiej pogardy dygnitarzy wrocławskich dla mojego pięknego miasta. Mamy za to teraz możliwość obserwowania pogardy zapyziałego i zakompleksionego Wrocławia dla reszty regionu poza Wrocławiem.

Dutkiewicz nie przyjechał, gdyż P. Obrębalski nie jest kandydatem Dutkiewicza tylko Platformy Obywatelskiej. I jak widać, to Ty masz chyba kompleksy prowincjusza, skoro tak strasznie boisz się, jakby nie było, stolicy naszego regionu? Jaka pogarda? Jakich dygnitarzy? Po prostu Wrocław nic nie ma do wyborów w Jeleniej Górze. P. Zawiłę wspierają wrocławianie w osobach: Schetyna, Pinior czy Frasyniuk i jakoś nikt z tego powodu larum nie podnosi. A P. Obrębalskiego - Protasiewicz, Dutkiewicz, a ponadto Tusk i Kopacz. Każdy ma prawo do swoich orędowników, a nam tylko przyjdzie dokonać wyboru.

Marek Obrębalski (otrzymał 7137 głosów) wygra wybory na prezydenta Jeleniej Góry, w sejmiku zastąpi go Hubert Papaj, który uzyskał 4384 głosy. Teraz wiecie o co chodzi ;)z tym Zawiłą i tymi wpisami na jego temat.

Wolę patataja w sejmiku niż zawiłę na miejscu

Obrębalski to fantasta i słaby ekonomista. W 2010 roku Chciał zastraszyć konkurenta ogromną liczbą inwestycji. Zawiła podjął rękawicę i ukończył je z sukcesem /liczne nagrody i przodujące miejsca w konkursach i rankingach ogólnopolskich/. Inwestycje Obrębalski przygotował z licznymi błędami. Praktycznie przy wielu należało tworzyć koncepcje od nowa, poprawiać je podczas realizacji. To był istny horror. Papaj z Wrotniewskim czynili od początku sporo wysiłków, by przedstawiać sukcesy Zawiły jako klęski. Za to Wrotniewski jako przewodniczący na wszelkie sposoby unikał np rozliczenia Papaja na nieprzygotowanie miasta do nowej ustawy śmieciowej. Jak to między kolegami bywa.

Hahahhahaha :) Przeczytaj swoje durnoty i spróbuj sam się nie uśmiać z tego co napisałeś :D Obrębalski rozpoczął inwestycje i rozwinął miasto na złość swojemu następcy, żeby ten miał co robić i sobie nie poradził? Dobre :) Nawet sukces poprzednika można tak przerobić, żeby stał się porażką :D

Jelenia Góra

PO co szukać nowego "wroga" jak pod ręką jest, dobrze znany, stary?

Po prostu zmieniamy Jelenia na dziurę...

[quote=fanka]Po prostu zmieniamy Jelenia na dziurę...[/quote]
O przepraszam, to mój tekst ;)
Ten artykuł rodem z annałów wazeliny polskiej ma jedną zaletę: oszczędza kawę. Jak się coś takiego przeczyta rano, to gwarantuje się sobie taki poziom adrenaliny, ze starcza bez poprawek na dzień cały. Mnie zastanawia najbardziej etyka M.Zawiły, ma ją podobno wyrobioną , bo po KUL-u jest ci on. Ale najśmieszniejsze jest to, że kandydaturę popiera posłanka Czernow Zofia. To pyszne ! Jest takie powiedzenie - "Uczył Marcin Marcina, a sam g**** jak świnia" to właśnie o was partyjni złotouści nauczyciele życia! I pochodzi wprost z wielkiego słownika języka polskiego. Piszą tam też w zakładce "cytaty", że "Pasuje jak ulał do grupy „Marcinów - nauczycieli” z partyjnych wyżyn, oraz do „Marcinów – uczniów” z kręgów ich sympatyków."

Prezydent Zawiła podał nazwiska swoich zastępców w wypadku wygranej:pp. Dzika i Łużniak. Obrębalski unika tego tematu jak ognia. Czegoś się boi. Chodzą po mieście słuchy, tylko słuchy, że jego zastępcami będą w przypadku wygranej Wrotniewski i Sajnog. Jest to przerażające. Wrotniewski ze swoją stronniczą działalnością /nieuczciwą bo nastawioną na niszczenie prezydenta Zawiły/ jako przewodniczący Rady wypadł fatalnie. Niestety Wrotniewski nie umiał pogodzić swojej nienawiści do obecnego prezydenta z obowiązkiem bycia bezstronnym. Bezstronny, neutralny musi być każdy przewodniczący Rady. Nadrzędnym obowiązkiem przewodniczącego musi być interes naszego pięknego miasta. Ale do wznoszenia się ponad podziały należy dorosnąć. Bobas Sajnog wyróżnił się natomiast nieco wcześniej kreowaniem nieistniejących faktów, np uwięzienie łańcuchem ławek w Parku Zdrojowym, cieknącymi Termami,... Źródło: Strimeo posiedzenia Rady. Można sprawdzić.

Widać po wyniku wyborczym ze Zawiła za cienki w uszach .W sejmiku brak poparcia.W radzie miasta 4 radnych .W powiecie Pokój .Dla mnie jest to znak ze w jeleoniogórskiej PO nastapiła zmiana warty.Dla mieszkańców niestety niewiele to wniesie

Skoro popiera Pana zawiłę - Schetyna pociotek Ciosmaka, w takim razie cała moja rodzina, w sumie około 17 osób zagłosuje tym razem na Obrębalskiego. Mniejsze zło!!!

Jak Zawiła nie wygra ...Tyle kasy pójdzie w błoto.Ile trzeba wydać aby tak sie obwieszać po całym miescie.
Dobry produkt nie potrzebuje takiej reklamy!

Chcecie powierzyć władzę Wrotniewskiemu, Papajowi, Miedzińskiemu i Sajnogowi - życzę Wam powodzenia - a po wyborach zobaczycie ogromne zmiany w ich portfelach tyle dobra zrobią dla Was