To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dziś i jutro więcej policji na drogach

Policja rozpoczyna dzisiaj akcję „Andrzejki”. Będzie więcej patroli na drogach naszego regionu.

- Konieczność prowadzenia takich działań wynika z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym – przekonuje rzeczniczka policji podinspektor Edyta Bagrowska. - Ta jednoznacznie wskazuje na wzrost zagrożenia w tych dniach ze strony osób będących pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających, szczególnie w trakcie powrotu ze spotkań towarzyskich.

Kierowcy, piesi, rowerzyści muszą liczyć się z licznymi kontrolami drogowymi. Policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, opony, a także czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz będą dyscyplinować kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefony komórkowe.

Szczególną uwagę zwrócą jednak na kierujących na tzw. podwójnym gazie. - Ci będą surowo karani – mówi E. Bagrowska. I przypomina, że jazda po pijanemu jest przestępstwem i grozi za to do 2 lat więzienia.
 

Komentarze (1)

Pani Bagrowska kolejny raz ponosi wyobraznia. w jaki sposob ci poijani beda surowo karani? policja nic nie moze im zrobic, a ze grozi im do 2 lat? prosze mi pokazac choc 1 przypadek z jeleniej gdzie za jazde po pijanemu skazano kogos na 2 lata BEZ ZAWIESZENIA wykonia wyroku. dopoki to sie nie zmieni, dopoty bezmozgi i potencjalni mordercy beda jezdzic ZUPELNIE BEZKARNIE. Pan rzecznik: jakie sa prawdziwe kary, nie te teoretyczne??