To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dywanówka będzie zwalniać

Dywanówka będzie zwalniać

Ponad pięćdziesiąt osób z 250-osobowej Fabryki Dywanów w Kowarach zostanie zwolnionych. Powodem jest kryzys finansowy, przenoszący się ze Stanów Zjednoczonych do Wielkiej Brytanii, która należy do głównych odbiorców kowarskich dywanów.

Jak powiedział nam właściciel większości akcji Fabryki Dywanów w Kowarach, Robert Leńko, załamanie rynku brytyjskiego doprowadziło do zmniejszenia przychodów Fabryki Dywanów w Kowarach o około 30 procent. Na niekorzyść zakładu działa też utrzymujący się wysoki kurs złotówki w stosunku do innych walut. Wyroby z Kowar są z tego powodu droższe dla zagranicznych kontrahentów.

Dokładna liczba osób, które zostaną zwolnione, ustalona zostanie po zakończeniu konsultacji ze związkami zawodowymi. Na nasze pytanie, czy zwolnionych zostanie ponad 50 osób, pan Leńko odpowiedział twierdząco.

Do problemów Fabryki Dywanów dochodzi w momencie, gdy wielkim wysiłkiem wyszła na prostą po potężnych problemach sprzed kilku lat. Pozbywała się długów, inwestowała, przynosiła zyski.

Wkrótce napiszemy szerzej o sytuacji kowarskiej dywanówki.

Komentarze (2)

...i cały misterny plan też w pizdu...

To może niech prezesi, dyrektorzy i kierownicy zmniejszą swoje pensje a dopiero potem biorą sie za tych co tak naprawdę na nich pracują! Firma dopiero co podniosła sie a juz trzeba zwalniać ludzi, śmiechu warte! :silly: