Dwa medale mistrzowskie Lucyny Kornobys

Jeleniogórzanka udanie startowała w Londynie w Mistrzostwach Świata w Para Atletyce. W swojej koronnej konkurencji pchnięcia kulą (F34), Lucyna Kornobys wywalczyła srebrny medal wynikiem 8,22 metrów. Po rzucie oszczepem stanęła na „brązowym” stopniu podium (wynik 15,63 m).

Drugi konkurs rozegrano późnym wieczorem po ulewnym deszczu (oberwanie chmury). Najdłuższy rzut zawodniczki wrocławskiego klubu i MKL-u „Dwunastka” Jelenia Góra na odległość 17,10 metrów sędzia uznał za spalony. W jego ocenie pani Lucyna podniosła lewą nogę.

- Kolejne rzuty oddałam przy dużym napięciu mięśniowym. Skupiałam się wyłącznie na tym, aby od siedziska nie oderwała mi się jakakolwiek część ciała. Nie myślałam już o odległości. To znacznie wypaczyło moje wyniki. Wiem, że oszczepem potrafię rzucać dalej. Jest pewien niedosyt z brązowego medalu – mówi Lucyna Kornobys.

Londyńskie Mistrzostwa Świata jeleniogórska lekkoatletka uważa udane. Reprezentacja Polski zdobyła 29 medali, najwięcej od dziesięciu lat. W klasyfikacji ogólnej biało – czerwoni zajęli dwunaste miejsce.

-Na stadionie panowała fajna atmosfera, mnóstwo kibiców wspaniale nas dopingowało. Organizacyjnie zawody były dobrze przygotowane. Wielu młodych zawodników pokazało się z dobrej strony poprawiając rekordy życiowe. Teraz trochę odpoczynku i regeneracji sił, potem kolejne przygotowania do mistrzostw Europy w Berlinie – dodaje dwukrotna medalistka światowego czempionatu.