Dwa mecze II ligi, dwa zwycięstwa KS Sudety

Jeleniogórscy koszykarze znakomicie rozpoczęli nowy sezon w grupie D. W pierwszej serii wysoko wygrali w Nowej Soli z Muszkieterami 88:55. Równie udana była II-ligowa inauguracja przed własną publicznością. Z nowym – starym trenerem Ireneuszem Taraszkiewiczem (zastąpił Jarka Wilusza), mocno zmieniony kadrowo zespół Sudetów pokonał MKS Otmuchów 61:60 i jest na trzecim miejscu w tabeli.

W pierwszym meczu team z Jeleniej Góry dominował po pierwszej kwarcie (17:18) do końcowego gwizdka. W trzeciej odsłonie rozbił rywali 25:6, w pozostałych 26:17 i 20:14. Najwięcej punktów zdobyli Łukasz Niesobski 21, Damian Ostrowski i Paweł Minciel po 14. Do przerwy potyczki z koszykarzami z Otmuchowa gospodarze pewnie prowadzili 37:25. W drugiej części (24:35), sobie i kibicom zawodnicy Sudetów zafundowali sporą dawkę emocji i nerwów pozwalając ambitnym graczom przyjezdnym odrabiać punktowe straty. W ostatniej minucie jeleniogórzanie wygrywali 61:53, ale były bliskie sportowej wpadki. Końcowy wynik 61:60 ucieszył liczną i wierną klubowi publiczność. Punktowali: Mikołaj Serbakowski 20, P. Minciel i J. Wilusz po 11, Ł. Niesobski 8. Aleksander Raczek 6, Wasilewski 4 i Norman Zuber 1.

W II lidze mężczyzn 53 krajowe drużyny podzielono na cztery grupy. W liczącej 13 klubów grupie D, oprócz wyżej wymienionych, przeciwnikami Sudetów jest pięć ekip dolnośląskich, WKS Śląsk Wrocław, WKK Wrocław, Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie, Róben Gimbasket Wrocław i Górnik Trans eu. Wałbrzych oraz KS Stal Ostrów Wlkp., RKKS Rawia Rawag Rawicz, BC Obra Kościan, KKS Energa Drogbruk Kalisz, Sokół Marbo Międzychód.

Następny mecz II ligi koszykarze KS Sudety rozegrają w Ostrowie Wlkp. ze Stalą (8.X.)