To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Drużyna MKS Karkonosze w I lidze kobiet

Drużyna MKS Karkonosze w I lidze kobiet

W Jeleniej Górze udało się uratować piłkę ręczną. Jest już oficjalna, pozytywna decyzja władz warszawskiej centrali tej dyscypliny. W nowym sezonie 2019/2020 drużyna o nazwie Miejski Klub Sportowy Karkonosze zagra w grupie B I ligi. Trenerka Dilrabo Samadowa kompletuje skład.

Ligowymi rywalkami jeleniogórskich szczypiornistek będą: AZS AWF Wrocław, Sparta Oborniki, SPR Olkusz, Sośnica Gliwice, Korona Handball Kielce, Zgoda Ruda Śląska, MKS San Jarosław, KS AP Poznań, Cracovia Kraków, Imperium Katowice, MKS Gniezno, i MTS Żory. W pierwszej kolejce (14-15.09.) przed własną publicznością „Karkonoszki” podejmą zespół z Olkusza . Pierwszą rundę zakończą wyjazdowym meczem 13. serii I ligi w Gliwicach (14-15.12.).

Podczas dzisiejszej (12 lipca), konferencji prasowej (na zdjęciu), w Parku Sportowym „Złotnicza”, na która zaprosił zastępca prezydenta Konrad Sikora, mówiono o różnych sprawach kobiecej piłki ręcznej w Jeleniej Górze. Do rozgrywek ligowych przystąpią cztery drużyny: I ligi, II ligi, juniorek i juniorek młodszych. Dotacja na cały sezon z Urzędu Miasta wyniesie 400 tysięcy złotych. Finalizowane są sprawy kadrowe. W MKS Karkonosze pozostały doświadczone zawodniczki Joanna Załoga, Sabina Kobzar, Oktawia Bielecka, Karolina Kanicka i bramkarka Martyna Wierzbicka (wróci na drugą rundę po urodzeniu dziecka). W I lidze zagrają młode wychowanki KPR-u, m. in. Marika Klimaszewska, Magdalena Starczyk i Urszula Zielińska. Trwają rozmowy transferowe z kilkoma piłkarkami z klubów krajowych. 

Komentarze (2)

Normalnie szok !!! Kiedy zapłacicie zaległe wynagrodzenie zawodniczkom i sztabowi szkoleniowemu oraz innym podmiotom realizującym usługi na rzecz KPR Jelenia Góra? Kasa się zgadza, ale tylko u jednej osoby, w końcu tej pierwszej po wywaleniu wszystkich!

Ukraina rządzi jakby nie było polskich szkolenowcow