Drugoligowy debiut 13-letniej Jagody Kuduk

Koszykarki KS „Wichoś” pewnie wygrały w Legnicy z UKS-em Ekonom 78:56 wyjazdowy mecz o mistrzostwo II ligi kobiet. Jeleniogórzanki od pierwszych minut narzuciły swój styl gry. Przy bardzo dobrym pressingu i po celnych rzutach stale podwyższały wynik dominując w trzech kwartach (24:14, 16:11, 21:12). Tylko w ostatniej odsłonie nieco lepszy (19:17) był zespół UKS-u. W zwycięskiej drużynie warto odnotować udany debiut w II lidze 13-letniej Jagody Kuduk. Młodziutka „Wichośka” poprawnie zagrała w obronie i zdobyła swoje pierwsze dwa ligowe punty.

W ocenie trenera Rafała Sroki: - Świetny mecz rozegrała Monika Dźwilewska (razem 23 pkt.), wyśmienicie współpracował podkoszowy duet Joanna Pawlukiewicz – Natalia Owsiańska (każda po 16 „oczek”). Szczególnie wyróżniła się Natalia Fojna, która już do przerwy trafiła za 12 pkt., w tym dwie „trójki”. Na listę strzelczyń wpisały się ponadto Magda Dźwilewska 4 pkt. i Daria Aleksandrowicz 2 pkt.

Następny mecz II ligi koszykarki z KS „Wichoś” rozegrają 11 marca w Ostrowie Wlkp.