To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Draexlmaier znów wysyła ludzi do Tunezji

Draexlmaier znów wysyła ludzi do Tunezji

Kabelki ponownie zatrudniają. Przyjęta została niewielka grupa byłych pracowników. Polecieli oni do Tunezji. Mają nadzorować miejscowych przy pracy.

Draexlmaier przypomniał sobie o byłych pracownikach. Jak się dowiedzieliśmy, ok. trzydziestu osobom zaproponowano wyjazd do Tunezji. Z byłymi członkami załogi podpisano ponownie umowy o pracę na dwa miesiące. W ub. tygodniu wylecieli do Tunezji.

Po co? Nieoficjalnie wiadomo, że Tunezyjczycy nie najlepiej radzą sobie z pracą. Polacy muszą ich nadzorować.

- W Tunezji trwa Ramadan, miesiąc święty w kalendarzu muzułmanów – mówi nam jeden z byłych pracowników, który otrzymał ofertę wyjazdu. Podczas tego święta miejscowi od świtu do zmroku nic nie jedzą, nie piją. - Przez to szybko się męczą, ich efektywność w pracy spada, słabsze kobiety mdleją przy maszynach – opowiada.

Draexlmaier wiosną tego roku zwolnił ok. 400 pracowników. Zakład DSE przeniesiono do Tunezji. Były to zaplanowane przenosiny: pracownicy jeleniogórskiego oddziału od ok. roku jeździli do Tunezji, by szkolić załogę.

Szefostwo Draexlmaiera zapewniało, że druga ze spółek, która pozostała w Jeleniej Górze – DWS – w 2011 roku zwiększy zatrudnienie. Nie wiadomo, na ile aktualna jest ta deklaracja. Z dyrektor zakładu Sabiną Moryc nie udało nam się skontaktować.

Komentarze (5)

ja dziękuję z góry niech nawet nie dzwonią nie chcę mieć z tą firmą już nic do czynienia,zatrudnią na 3 miesiące żeby nadrobić straty i zwolnią

Nawet Tunezyjczycy jak widać nie dają rady. Podejrzewam, że nawet Chińczycy by nie dali w takim tempie i atmosferze. Nocna zmiana, soboty pracujące, wysiłek i harówka w pocie czoła na największych obrotach. Dajcie spokój! 15 minut przerwy - to już nawet w Tesco i w McDonaldzie jest po pół godziny...

Utworzyli OBÓZ PRACY, jak przypuszczam zatrudnieni są najubożsi, byłam w Tunezji widziałam biedę także Ci ludzie nie pozwolą sobie aby ich zwolniono. Widziałam jak młode dziewczyny tkały ręcznie dywany za kilka marnych DT mimo, iż też był Ramadan.

przenieśli zakład do tunezji żeby było jeszcze taniej,a w jeleniej skąd brali pracowników? boguszów-gorce,kamienna góra,lwówek ślaski ,lubań

ja mam wielki żal do kierownictwa ''tego zakładu'' pięknie mi podziękowali za lata pracy, wręczając wypowiedzenie bez podania przyczyny...... tak się traktuje oddanych pracowników!!!