To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Draexlmaier ucieka do Tunezji

Draexlmaier ucieka do Tunezji

Ponad 400 pracowników zakładu DSE Draexlmaier wkrótce straci pracę. Spółka zapowiedziała zwolnienia grupowe. Pracownicy są w szoku, dyrektor Sabina Moryc zapewnia, że wkrótce będą przyjęcia.

Niemiecki właściciel przenosi produkcję do Tunezji. Powodem są oczywiście względy ekonomiczne. - Światowy kryzys , który znacząco dotknął branżę motoryzacyjną wpłynął na znaczne zmniejszenie liczby kupowanych samochodów – czytamy w oświadczeniu, jakie otrzymaliśmy od Draexlmaiera. - Zmniejszenie produkcji samochodów Volkswagena spowoduje, że już znacznie wcześniej niż to było zaplanowane zabraknie zleceń na montaż wiązek, najpierw dla Passata a kilka miesięcy później dla Phaetona.

Pracownicy jeleniogórskiej spółki już od ok. roku latają do kraju w Afryce, by tam szkolić kadrę.

W jeleniogórskiej spółce DSE Draexlmaier pracuje obecnie ok. 530 osób. Z tego ponad 400 zostanie objętych zwolnieniami grupowymi. - Zostanie ok. stu, to dlatego, że nadal będzie funkcjonowało u nas biuro konstrukcyjne. Zostało ono jedynie przeniesione z wynajmowanych pomieszczeń przy ul. Ptasiej do zakładu przy ul. Spółdzielczej – mówi Sabina Moryc.

Cały artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 21/10.

Fot. ROB
 
Poniżej zakłąd Draexlmaiera w Tunezji
 
Draexlmaier ucieka do Tunezji
Draexlmaier ucieka do Tunezji
Draexlmaier ucieka do Tunezji

Komentarze (8)

g****e gadanie, skoro nie ma zamówień to po co przenoisić zakład. Jak produkcja przeniesie się do Tunezji to nagle zamówienia będą? Skończyły im się pewnie zwolnienia podatkowe i uciekają i mają g****e wymówki, ale jak mawiał klasyk - "ciemny lud wszystko kupi"

~Hi ! ~Nasi *jelonkowi mężczyźni ..lubią wypić *VODKĘ ! ..a w Afryce ..wiadomo ..wody *NIE ma ! ~BRAVO ! ..*Fajnej decyzji ~GRATULUJE *piipi

A tak się wymądrzali ile to oni zarabiają na rękę i w ogóle jakie tam maja kokosy,to teraz wylądowali na bruku

w Tunezji beda placic nie 1200 zl na miesiac wyplaty tylko 50 dolarow a Tunezyjczyk bedzie im 15h na dobe 7 dnie w tygodniu robil...

to gdzie te przyjęcia będą w Tunezji?niem zamówień a Morycowa o przyjęciach ściemnia.

ojej tragedia, strata miejsc pracy

Ma rację Aaron Pałkin "...skoro nie ma zamówień to po co przenosić zakład."
Kapitalistyczny styl uciekania od płacenia podatków stosowany od kilku lat w Polsce. Wcześniej zapewne wystarczyło zmienić nazwę firmy, marketu, centrum handlowego,itd. by uzyskać prowity z podatków albo obniżyć koszty produkcji. Teraz modna jest inwestycja w Krajach Trzeciego Świata gdzie istnieje tani rynek pracy a i prawo bankowe ma pewnie super luki.

Tunezyjczycy w DSE zarabiają 100 dolarów (pracują po 8 h przez 5 dni)i chcą podwyżek.