To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Draexlmaier skończy budowę w tym roku. Będą miejsca pracy

Draexlmaier skończy budowę w tym roku. Będą miejsca pracy

W grudniu ma być gotowa nowa hala Draexlmaiera. To dobra wiadomość dla jeleniogórzan szukających pracy. Szacuje się, że zatrudnionych w tym zakładzie będzie kilkaset osób.

Sytuacja na rynku pracy poprawia się. W czerwcu bezrobocie spadło poniżej 10%. – W porównaniu z majem tego roku liczba bezrobotnych w Jeleniej Górze zmniejszyła się o ok. 150 osób – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. Bezrobocie spadło poniżej 10%. Dane z lipca nie są jeszcze zbilansowane, ale obserwujemy podobny trend w ostatnich kilku tygodniach.

Bezrobotnych może być jeszcze mniej. Zarząd Draexlmaiera zapowiada, że w grudniu będzie gotowa nowa hala, wyposażona w maszyny. Zatrudnienie w tym zakładzie zwiększy się do ok. tysiąca osób. To oznacza, że przybędzie pół tysiąca miejsc pracy.

– Powiększa się też biuro projektowe tej firmy, zlokalizowane w Jeleniej Górze – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy prezydenta. - To jest szczególnie istotne, bo oznacza, że tu powstają projekty nie tylko dla jeleniogórskiego oddziału firmy i zatrudniane są osoby o szczególnym wykształceniu i wysokich kwalifikacjach.

 

 
Draexlmaier skończy budowę w tym roku. Będą miejsca pracy
Draexlmaier skończy budowę w tym roku. Będą miejsca pracy
Draexlmaier skończy budowę w tym roku. Będą miejsca pracy

Komentarze (5)

Praca w takich zakladach za takie wynagrodzenie to tak jakby nadal byc na bezrobociu. Lub inaczej zwany oboz pracy.

Czyżby Draexlmaier miał w ratuszu nowego medialnego rzecznika???
Czyżby Zawiła jakoś przyczynił się do obniżenia bezrobocia w Jeleniej Górze???
Na te pytania internauci zapewne udzielą interesujących odpowiedzi :woohoo:

pracowałam tam 4 lata,dużo wiem o tej firmie ludziach tam zarządzających panującym systemie pracy itd nie mam zamiaru tam wracać choć nie raz mi już to proponowali.....jedynie mając nóż na gardle ostateczność zmusiłaby mnie do powrotu do tego kołchozu

w piechowicach jest rozbudowywana a jakos nie ma artykulu na 2 strony

Ludzie! Dlaczego wam wiecznie się nic nie podoba? czytam komentarze albo tutaj albo na tzw. konkurencyjnym portalu i sami niezadowoleni! To się wszyscy wyprowadźcie z tego miasta jak Wam nic nie pasuje. Wieczna krytyka.